• BITCOIN/TL
  287124,137
  % -2,78
 • ETHEREUM/TL
  16116.32
  % -6,04
 • BINANCE COIN/TL
  2502.4
  % -5,84
 • BITCOIN CASH/TL
  4065.27,659
  % -4,64
 • LITECOIN/TL
  1127.16
  % -3,43
 • COSMOS/TL
  82.26
  % -6,38
 • CARDANO/TL
  11.22
  % -4,96
 • TETHER/TL
  8.69
  % 0,00

Yatırımcılar Bitcoin’e Başvuruyor, Yaşanan Gelişmeler Neler?

Yatırımcılar Bitcoin’e Başvuruyor, Yaşanan Gelişmeler Neler?

2009 yılında Satoshi Nakamoto tarafından deneysel bir işlem olarak başlatılan, resmi bir kuruluş ya da merkez bankası ile ilişkisi olmayan Bitcoin , dijital bir para birimidir. Bütün dijital paralar için sektörde en gözde olan, bu kripto para birimi hakkında müjdeli haberler beklentisi artmıştır. Birçok  insan konuyla ilgili haberleri sabırsızlıkla beklemektedir. Yatırımcıların umutları azalırken Bitcoin’ de uzun zamandan bu yana hareketlilik devam etmektedir. 12 yaşını dolduran bu dijital para birimi 21.03.2021 tarihi itibariyle %1. 84 düşse de $ 57.271.5 seviyesinde bulunmaktadır.

Yatırımcılar Bitcoin ‘e Başvuruyor

Gelişmeler pek çok başvuruya rağmen Bitcoin ETF’nin onaylanmasının, yatırımcılarına azalan umutlara müjdeli haberlerin ayak seslerinin haberleri yavaş yavaş gelmektedir. Bunun müjdeli bir haber olacağı görüşü hızla yükselmektedir. SkyBridge Capita firması 19 Mart tarihinde Amerika Menkul Kıymetler ve Borsası Komisyonuna başvuru da bulunmuştur.

BTC ETF’inin onlarca başvuruya rağmen onaylanmamış olmasını, onlarca başvuru sahibinin umutlarını kırmaktadır. Yatırımcılar finans sektörünün tüm gelişmelerini yakından takip etmektedirler. Tüm bu gelişmeler devam ederken, Amerika’ nın New York şehrinde bulunan küresel bir yatırım şirketi olan SkyBridge Capital, Bitcoin ETF için resmi başvurusunu yapmıştır. Şirketin kurucularından Beyaz Sarayın eski danışmanlarından Anthony Scaramucci işi yürüteceği düşünülüyor. Bitcoin için (SEC) ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna başvurular 11 Mart tarihinde Wistom Tree’ de başvuru yapmış talebin arttığını göstermiştir. Eğer beklenen bu başvuru onaylanırsa sonra New York Menkul Kıymet Borsası Arca üzerinde listeleneceğini belirtmiştir. Ancak borsa için bir kısaltma isminin oluşturulmadığı duyurulmuştur.

SkyBridge Capital’ in kurucuları arasından Firs Trust Advisor tarafından yatırım danışmanlığının yapacağı vurgulansa da SkyBridge Capital firmasının aktif rol oynayacağı görülmektedir. Bununla beraber milyar dolarlık fon ile Van Eck’nin başvuru süreci ise kısa süre önce başlamıştır.