Ethereum, Vitalik Buterin ‘i En Genç Kripto Milyarderi Yaptı

Ethereum, Vitalik Buterin ‘i En Genç Kripto Milyarderi Yaptı

Ethereum gün geçtikçe sahip olduğu en yüksek değer rekorunu sürekli yukarı taşıyor. Böylelikle Ethereum’un geliştiricisi olan Vitalik Buterin de dünya genelinde en genç kripto milyarderi olmuş durumda. Buterin’e ait olan Ethereum’un toplam değeri ise 1,1 milyar doların da üzerine çıkmış durumda.

Bitcoin’den sonra dünya genelinde en popüler kripto para birimleri arasında ikinci durumda olan Ethereum, yakaldığı sürekli yukarı yönlü hareketi ile geliştiricisini de milyarder yapmayı başardı. ETH’un ortak geliştiricilerinden olan Vitalik Buterin, cüzdanında sahip olduğu 333.520 ETH ile henüz 27 yaşında olmasına rağmen dünya genelinde en genç kripto milyarderi olmayı da başarmış oldu.

Ethereum, Vitalik Buterin ‘i En Genç Kripto Milyarderi Yaptı

Yaklaşık 5 aylık bir süreç boyunca değerini yaklaşık olarak % 325 oranında artıran Ethereum, şu sıralarda 3.365 dolar seviyelerinde işlem görmekte. Bu da Vitalik Buterin’in sahip olduğu 333.520 ETH’un 1 milyar 122 milyon Dolar’lık bir servete sahip olduğu durumunu ortaya koymakta. Ethereum değerini artırdığı her geçen gün Buterin’in serveti de sürekli artıyor.

1994 yılının Ocak ayında Rusya’da dünyaya gelen Vitalik Buterin, ailesi ile beraber Kanada’ya göç etmiş. 2012’de ise henüz sadece 18 yaşındayken Mihai Alisie ile beraber Bitcoin Magazine’i kurdu ve kripto paralar ile ilgili yazılar paylaştı. Buterin, 2014’de ise Thiel Bursu kazansı ve sonrasında yaklaşık 1 yılın ardından Ethereum projesini başlatmıştı.

Şuan Bitcoin yaklaşık 1 trilyon dolar hacminde bir pazar ile dünyada en popüler olan kripto para birimi durumunda. Ethereum ise Bitcoin’in ardından sahip olduğu 389 milyar dolarlık borsa hacmi ile ikinci kripto para birimi durumunda bulunuyor.

YORUMLAR YAZ