Tyler Winklevoss ve Bitcoin Tahmini

Tyler Winklevoss ve Bitcoin Tahmini

Tyler Winklevoss ve Bitcoin Tahmini

Tyler Winklevoss, ABD’nin belli bir zaman sonra BTC’e karşı kapılarını kapatabileceğine yönelik olan haberlere inanmıyor. Bitcoin’in bir varlık olarak yapısını gözden geçirilme durumunun bu görev için ayrılan yetkililer tarafından zaten gerçekleştirildiğini açıkladı. Bu düşüncesini yakın tarihli bir Twitter paylaşımında şu şekilde belirtti:

“ABD hükümeti BTC’i asla yasaklamayacak. Bu sorular son on yıldır düzenleyiciler ve mahkemeler tarafından sorulmuş ve cevaplanmıştır. O gemi çoktan kaltı.”

BTC topluluğu böyle durumlarda genellikle Bitcoin ve diğer kripto paraları savunmaya düşkündür. Ancak bu sefer BTC topluluğundan bazı kişiler bu konuda olan uyarılara dikkat ediyor. Örnek verecek olursak popüler bir BTC analisti, madencisi ve yatırımcısı olan CryptoWhale, Tyler Winklevoss’a bu konuda daha fazla mantıklı düşünmesi için çağrıda bulundu:

“BTC’i eninde sonunda yasaklayacaklardır. Bu mevzuda ABD’nin kendi para birimini korumak için başlattığı savaşlara bakmak bile yeterli. Daha az kişisel isteğiniz yönünde, daha fazla mantıklı şekilde düşünün!”

ABD hükümeti BTC’i yasaklamayı başarırsa, ülkesini her iki hükümetinin de kripto ticaretini bir dereceye kadar kısıtlamayı planladığı Nijerya ve Hindistan ile aynı tekneye yerleştirmiş olacak. ABD hükümetinin bu konuda ne kadar ileri gideceğini bilmiyoruz ancak eğer Bitcoin’e karşı herhangi bir kısıtlayıcı politika uygulanırsa bu durum yatırımcıları, kripto tacirlerini ve aynı zamanda Bitcoin’in fiyatını da etkileyeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

YORUMLAR YAZ