Tuzağa Düşen Bitcoin

Tuzağa Düşen Bitcoin

Tuzağa Düşen Bitcoin (BTC) Boğaları Dikkat!

Dünyaca ünlü yatırımcı Michael Burry, BTC boğa tuzağı olduğundan bahsetti ve bütün dikkatleri üzerine çekti. Boğalar dün yaptıkları hamleler ile Bitcoin’i 35.000 $ seviyesine kadar çıkarmayı başardı. Ancak bundan kısa bir süre sonra kontrol tekrardan ayılara geçti ve BTC kısa bir süre içinde %4’lük sert bir düşüş yaşadı.

Burry, bu süreçte genel olarak düşüş eğilimine sahip. Attığı tweet ile bunu net bir şekilde gösterdi. Attığı tweette:

“Tuzağa düşen boğalar genellikle son desteğe kadar geriler” şeklinde bir ifade kullandı. Ayrıca bu tweetle birlikte bir de grafik paylaştı. Grafiğe bakıldığında Bitcoin’in destek seviyesine kadar gerilediği görüldü.

Michael Burry tarafından adeta bir uyarı olarak yapılan açıklamanın BTC toparlamasının duraksamaya başlaması sırasında gelmesi oldukça manidar olarak algılandı. Coingecko verilerine bakıldığında en büyük kripto para biriminin 32.900 $ seviyelerinde el değiştirdiği anlaşılmaktadır.

Bitcoin 5 Ayın En Düşüğünde

Bu haftanın başında yaşanan düşüşle birlikte BTC, 5 aylık süreçteki en düşük seviyesine kadar geriledi. 28.600 $ seviyelerine kadar düşen Bitcoin’in daha düşeceğine dair beklentiler artmıştı. Ama boğaların itmesiyle BTC tekrardan 30.000 $ üzerine gelmeyi başardı.

Güncel olarak BTC 34.400 $ seviyelerinde. Buralarda tutunmayı başarırsa diğer direnç noktalarını deneyecek. Uzmanlar 35.800 $ seviyesinin bir sonraki aşama için büyük bir öneme sahip olduğunu vurguladı. Bakalım Michael Burry tarafından vurgulanan boğa tuzağı gerçekten var mı?

Benzer Yazılar  Galatasaray ve Juventus Token Yükselişte
YORUMLAR YAZ