Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer Hakkında Kırmızı Bülten Çıkartıldı

Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer Hakkında Kırmızı Bülten Çıkartıldı

Thodex kripto para dolandırıcılığı hakkında ki gelişmeler neler? Faruk Fatih Özer hakkında interpol kırmızı bülten mi çıkarttı? Thodex kurucusu hangi ülkeye kaçtı? Tüm gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

İddiaya göre Thodex kripto para borsası sahibi olan Faruk Fatih Özer web siteyi tamamen erişime kapatarak, 2 milyar dolar ile yurt dışına kaçtığı haberleri gündemi meşgul ediyor. Bu kapsamda büyük bir soruşturma başlatıldı ve 78 kişi hakkında yakalama kararı çıkartılmış oldu. Thodex sahibi Faruk Fatih Özer hakkında ise interpol tarafından kırmızı bülten ile aranma ve yakalatma kararı çıkartıldı.

Bugün yapılan operasyon ile istanbul merkezi olmak üzere toplam 8 ilde geniş çaplı operasyon düzenlendi ve 78 kişi hakkında çıkan göz altı kararının ardından 62 kişi şuan için yakalanmış durumda.

İddiaların ortaya çıkması üzerine Emniyet Müdürlüğünün yapmış olduğu açıklamada, HKS sistemi ile sorgulama yapılmış ve 20.04.2021 tarihinde Thodex Kurucusu Arnavutluk Tiran’a uçuş gerçekleştirmiş. Uçuşun ardından, kripto para borsası Thodex‘e erişim sağlanamamış ve hesaplara ulaşamayan kullanıcılar Twitter’da gündem oluşturmuştu. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 22/04/2021 tarihinde ise Nida Kule Kadıköy’de bulunan Thodex şirketinin adresi ziyaret edilmiş olup, şirketin kapalı olduğu anlaşılmış.

Mahkeme kararınca, arama ve el koyma çalışmaları nezdinde, iş yerinde yapılan aramalarda dijital meteryallere ve dökümanlara el konulmuş. Soruşturmasının genişletilmesinin ardından Thodex Kripto Para Borsası şirketiyle ilişkileri bulunan 78 kişi hakkında aranma ve göz altı kararı çıktı. Bu kapsamda 23.04.2021 günü sabah 06:00 sularında eş zamanlı yapılan operasyonlar ile 62 kişi göz altına alınmıştır.

Thodex Kurucusu hakkında kırmızı bülten çıkartıldı:

thodex kırmızı bülten

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama ile Arnavutluk’a kaçan kripto para borsası Thodex’in kurucusu hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca 22 Nisan 2021 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğüne kırmızı bülten talebi iletmesinin ardından 23 Nisan 2021 saat 10:00 da kırmızı bülten çıkartıldığı söylendi.

Thodex Kripto Para Borsası Son Gelişmeler Neler?

  • İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Thodex’in kurucusu’nun yakalanması için Arnavutlu İçişleri Bakanı Bledar Cuci ile telefonla görüşmeler yaptı.
  • Adalet Bakanlığınca yapılan açıklamada 20 Nisanda, Arnavutluk Tirana uçuş yapan şüphelinin hala Arnavutluk Tiran’da olduğu teyit edilmiş durumda.
  • Adalet Bakanlığı’nın talebi üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü Şüpheli hakkında “Kırmızı Bülten” çıkarttı.
  • Son 24 saat içerisin de Thodex Resmi Twitter hesabından Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer Açıklama yaptı ve Ülkeye bir kaç gün içerisinde döneceğini açıkladı.
  • Thodex CEO’sunun Milletvekili Saffet Sancaklı’nın oğlu ile ortak olduğu ortaya çıktı.
  • Thodex’in sahibinin Abisi ve Ablası göz altına alındı. (Abisinin gizli ortak olduğu ve Ablasının mali işlerden sorumlu olduğu iddia ediliyor)

thodex saffet sancaklı

YORUMLAR YAZ