• BITCOIN/TL
  286862,252
  % -3,08
 • ETHEREUM/TL
  16152.34
  % -5,81
 • BINANCE COIN/TL
  2517.43
  % -5,17
 • BITCOIN CASH/TL
  4090.65,464
  % -3,83
 • LITECOIN/TL
  1127.93
  % -3,25
 • COSMOS/TL
  82.9
  % -4,66
 • CARDANO/TL
  11.3
  % -3,77
 • TETHER/TL
  8.68
  % -0,29

Ripple (XRP)’de Son Durum Nedir?

Ripple (XRP)’de Son Durum Nedir?

Ripple – SEC davasında yaşanan yeni gelişmeler üzerine, analistlerin dikkati artık şirketin kripto para birimi olan XRP’ye kaydı. Teknik analist Ali Martinez, XRP pazarı ile ilgili değerlendirmeler yaptı ve hayli ilginç bulguları mevcut. Martinez’e göre XRP, “yatırımcılara kâr etme şansı” tanıyabilir. Martinez, yaptığı değerlendirmeyi Gerçekleşen Değere Göre Piyasa Değeri (MVRV) 30D endeksi üzerinden desteklerken Twitter’da yaptığı paylaşımda endeksin son günlerde %-0.91’e düştüğünü belirtti. Bu durum düşüş trendinin tükenmeye yaklaştığını gösteriyor.

Ripple (XRP)’de Son Durum Nedir?

Buna ek olarak, görünen o ki XRP balinaları biriktirme moduna geri döndü. Santiment’in verilerine bakarak, son bir hafta içerisinde 10 milyondan fazla XRP token’ı tutan cüzdan adreslerinin sayısı %4,9 civarında arttı. Balina hesaplarındaki artışın yanı sıra, sadece geçtiğimiz 7 gün içinde 15 civarı yeni balina ağa dahil oldu.

Daha önce Santiment, SEC’in Ripple’a yönelik suçlamalarını açıklaması üzerine XRP balinalarının, bilhassa 10 milyon XRP ve daha fazlasını tutan cüzdanların, balina adreslerinin 18’e düşmesiyle birlikte küçüldüğünü keşfetmişti.

XRP, Ripple’ın kripto parası, piyasa verileri, duyarlılık analizleri ve blokaj faaliyetleri için objektif bilgiler sunan Santiment’in “yükselen trendler”inde sürekli bir varlık olarak yer almaya başladı. Ek olarak Santiment, Bitcoin gibi diğer kripto para birimleri için de ‘dipten satın al’ trendinin yükselmekte olduğunu vurguluyor. Bu trende göre birikim yapmak isteyen yatırımcıların, XRP fiyatında bir artış beklentisiyle XRP’yi istiflemek için aynı prensibi uyguluyor olması muhtemel.

Aslında XRP’nin ‘Relist XRP’ kampanyası da büyürken kripto para borsalarının XRP’yi desteklemesini isteyen kitle de her gün biraz daha artmakta. Son derece faal çalışan XRP kitlesinin şu an 0.53 dolardan işlem gören XRP’nin fiyatını yükseltip yükseltemeyeceğini hep birlikte önümüzdeki günlerde göreceğiz.