• BITCOIN/TL
  287536,113
  % -2,75
 • ETHEREUM/TL
  16187.44
  % -5,69
 • BINANCE COIN/TL
  2514.46
  % -5,53
 • BITCOIN CASH/TL
  4089.41,541
  % -4,21
 • LITECOIN/TL
  1129.01
  % -3,32
 • COSMOS/TL
  82.94
  % -5,55
 • CARDANO/TL
  11.3
  % -4,20
 • TETHER/TL
  8.68
  % -0,29

Ripple (XRP) %8 Değer Kazandı! Yükselişin Sebepleri Neler?

Ripple (XRP) %8 Değer Kazandı! Yükselişin Sebepleri Neler?

Ripple (XRP) kripto para borsa piyasasında 7. büyük kripto para birimi olarak görünüyor, yeşil bölgede olan en büyük kripto para birimi XRP olarak biliniyor. Kripto borsası CoinMarketCap sunmuş olduğu veriler ile Ripple tam olarak son 24 saat içerisinde %8 değer kazanarak yükselişini sürdürüyor.

Kripto para birimleri arasında bulunan ilk 50 sıralamada XRP’nin hepsinden daha iyi performans sergilediği görülüyor. Bu iyi değerleme performansını sergileyen bir diğer altcoinler ise VeThor Token, MVL ve IOST altcoinleri olarak XRP’den çok daha iyi performans sağladığı açıkca gözler önünde olan bir durum. Kripto para birimlerinin lideri Bitcoin ise, 20 Mart günü zirveye oynadığı en yüksek yerden %5.55 düşüş sağladı, Bitstamp kripto para borsası’nda günün en düşük seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Şuan da 56.750 dolar bandı’nda işlem sağlıyor.

Ripple (XRP) Yerini Koruyarak 7. Sıradan Devam Ediyor

Bugün 21 Mart’ta Uniswap’ın kendi yerel tokeni UNI, borsada işlem gördüğünden beridir görebileceği en yüksek seviyeye ilerledi tam olarak 35.2 dolardan işlem sağlamaya başladı. Ayrıca (TVL) protkolün kilitli değerleri baz alındığında bu rakam 5.23 milyar dolar bandına ulaşmış durumda bu verileri ise IntotheBlock sağlamış oldu.

xrp davası sonuçları ne oldu

Ripple (XRP) Yükselişinin Nedenleri Nedir?

Şuanlık XRP’nin aleyhine olan SEC davasında son günlerde oldukça önemli gelişmeler yaşandı. Ripple’in eski günlerine dönebileceği ve borsada ki eski konumunu alabileceği’nin olumlu sinyalleri olabilir. Duruşmaya katılanlar arasında Jeremy Hogan‘da yer aldı, Hogan and Hogan hukuk şirketinin asil ortaklarından birisi.

Duruşmanın çok etkileyici bir keşif duruşması olarak niteleyen Hogan, çok önemli konular’ın da altını çizdi bunları kendi YouTube videosundan birzat aktarmış oldu. Duruşmanın en ilgi ve dikkat çekici yönünün ise XRP hakkında borsada işlem gören bir kripto para olarak görülmemesi gerektiğini aynı zaman da topluma fayda sağladığı yönündeydi. En önemli olan kısmı ise BTC ve Ethereum arasından bu fayda sayesinde tamamen ayrıştırılması gerektiğinin notunu da vermiş oldu.

Bunlar göz önüne alındığı zaman SEC, Ripple’ın ve çalışanlarından başka herhangi bir platformu veya borsada XRP satışı gerçekleştirirken SEC’in kurallarının ihlalinin söz konusu olmadığını dile getirdi. Bu açıklama ise tam olarak ABD’de bulunan tüm borsaların XRP’yi tekrardan listelemeleri için güzel bir neden olarak kabul edilmiş oldu.

Duruşmanın sonunda ise XRP topluluğu tarafından, Twitter üzerinden #relistXRP etiketi oluşturuldu, kısa bir süre sonra etiket çok sayıda ülkede Trending Topics (TT) olmayı başardı.