• BITCOIN/TL
  288671,609
  % -2,39
 • ETHEREUM/TL
  16265.65
  % -4,89
 • BINANCE COIN/TL
  2542.4
  % -3,99
 • BITCOIN CASH/TL
  4115.18,637
  % -2,88
 • LITECOIN/TL
  1142.23
  % -1,67
 • COSMOS/TL
  84.49
  % -2,92
 • CARDANO/TL
  11.44
  % -2,18
 • TETHER/TL
  8.74
  % 0,38

Sec, Ripple’ın Gerçekleri Gizlemeye Çalıştığını İddia Etti: Sorunlu ve Rahatsız Edici

Sec, Ripple’ın Gerçekleri Gizlemeye Çalıştığını İddia Etti: Sorunlu ve Rahatsız Edici

Sec, Ripple’ın Gerçekleri Gizlemeye Çalıştığını İddia Etti: Sorunlu ve Rahatsız Edici

SEC’in görüşüne göre; Ripple’ın belgelerini mühür altında tutma isteği sorunlu olduğunu gösteriyor ve endişe verici olarak görülüyor.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kıdemli avukatı Jorge Tenreiro, 30 Mart’ta Sulh Mahkemesi Hakimliği’ne yazdığı talebinde Ripple’ın mühürlenme isteğini karşılık, o belgelerin sorunlu olduğunu iddia etmişti. Talebinde, Ripple’ın kritik gerçeklerin var olduğunu ve bunların saklandığını, gizlenmeye çalışıldığını belirtmiştir.

Geçtiğimiz haftalarda, blockhain şirketi yargıcın bazı belgeleri “özel ve gizli bilgiler” içerdiği için mühürlü olarak tutulmasını istemiştir. Ancak SEC, bu tür taleplerin kamu ile paylaşılmasını erişim ilkeleriyle “çelişkili” olduğunu savunarak düşüncelerini bildirmiştir.

R.i.p.p.l.e, SEC’i kripto paraların Bitcoin ve Ethereum’a ait olan belgelerin üretmeyi zorlamak için istekte bulunmuş. Ve XRP’nin ekonomik gerçeğinin, düzenleyicinin kendi alanı dışındaki en önemli ve en büyük iki kripto para biriminin farklı olmadığını ifade etmiştir.

Ripple’ın bu dava ile ilgili ciddi gerçeklerin yatırımcılardan gizlenmek istenmesi ve bu gizliliğin devam etmesi rahatsızlık vericidir. 1933 Menkul Kıymetler Yasası’nın hükümlerine göre yatırımcı-koruyucu açıklanması gerekir, kamunun bu gerçekleri duyulması gerektiğini ve buna ihtiyaç olduğu vurguluyor.

Popüler olan kripto paraların balina takipçisi olarak bilinen Whale Alert’en görüşüne göre, son bir gün içinde Blockhain R ipple ve Binance’yi hareket geçirdi. Whale Alert ve ekibi, San Frincisco merkezli olan Blockhain balinası Alert, R ipple de dahil olan kripto para piyasasındaki tüm kilit oyuncular tarafından şaşırtıcı bir biçimde XRP’nin taşındığı bilgisini paylaştı.