Popüler Altcoinler Hangileridir?

Popüler Altcoinler Hangileridir?

Altcoin nedir sorusunun cevabını tekrardan dile getirmek gerekirse eğer Bitcoin dışındaki yer alan tüm kripto para birimleri aslında birer altcoindir. Altcoin hakkında bilmeniz gereken bazı şeyler bulunmaktadır. Teknik açıdan bakıldığında ise olarak doğru olan bu cümle için başka cümleler oluşturulabilir. Altcoin oluşturmanın en önemli nedeni, Bitcoin’in rekabet ortamını en aza indirmek ve kar elde etmektir. Popüler altcoinler hangileridir?

Elbette birçok farklı sebep var. Çoğu altcoin genellikle Bitcoin’de bulunabilen SHA-256 algoritmasını veya Scrypt algoritmasını içerir. Bunların yanı sıra NIST5, X11, X13, X15 gibi farklı algoritmalara sahip birçok altcoin bulunmaktadır.

Popüler Altcoinler Nelerdir?

İnsanların hayatına fazlaca işlemiş olan ve çok da uzun bir süredir Bitcoin, Litecoin ve Ethereum olarak popüler olsalar bile, bu sıra aslında bazı durularda ya da bazı şartlar altında belirli farklılıklara neden olabilmektedir. Ancak dünya çapında bilinmekte olan yaygın bir temel ilke söz konusudur.

Bu temel ilkede ise insanlar her zaman Bitcoin için altın, Litecoin için gümüş ve son olarak da Ethereum için de petrol gibi belli başlı benzetmeler yapmaktadırlar.

İlk altcoin Namecoin’dir. Namecoin, Nisan 2011’de ortaya çıkan ilk altcoin. Bir para birimi işlevi görmesine rağmen, Namecoin’in temel amacı, merkezi olmayan alan adı kaydına izin vermektir. Bu sayede internet yasaklarının önüne geçilmesi planlanıyor. Ancak Namecoin uzun sürmedi. Kısa ömrüne rağmen, Namecoin en başarılı Altcoinlerden biri olarak da kabul edilir.

Altcoinler Neden Ortaya Çıktı?

Altcoin’lerin ortaya çıkmasının en önemli nedeni işlem onaylarını Bitcoin‘den çok daha hızlı yapmak ve kripto para dünyasını geliştirmektir.

Aslında, bu şekilde oldu. Kripto para birimi dünyası her geçen gün büyüyor ve büyümeye devam ediyor. Altcoinlerin ortaya çıkmasının en önemli nedenlerinden biri kripto para piyasasında işlem hacminin artmasıdır.

YORUMLAR YAZ

  • Bir Kripto Para Da Datça Belediyesi’nden Geliyor | Kripto Para Haberleri1 sene önce
  • […] paraların kullanımı bu kadar yaygınlaştıkça altcoinler de sürekli gelişmeler gösteriyor. Ülkede de yeni bir dijital para bu sefer Datça […]