Pi Coin Nedir

Pi Coin Nedir

Pi Coin Nedir herkesin defalarca aradığı ama tatmin edici bir cevap bulamadığı pi coin nedir sorusunu birde biz cevaplayalım.Hazırsanız pi coin hakkında derlediğimiz yazımıza başlıyoruz.Herkes için daha kolay erişilebilir hale gelmesini beklediği pi coin mobil mining sistemidir. Kullanıcıların az miktarda Pi Coin kazanabilecekleri bir mobil uygulaması vardır. Ancak, pi coin henüz piyasaya sürülmediği için çoğu kişi haklı olarak projeden şüpheleniyor. Proje bir aldatmaca olabilir, karar vermeden önce yazımıza bir bakın.

Pi Coin Nedir

Pi coin pow konsensüs modeli kullanmayı amaçlamaktadır . Kullanıcıların uygulamasını indirmelerine ve telefonlarından jeton kazanmalarına olanak tanır. Bireyler uygulamayı kullanarak binlerce Pi jetonu kazanabilir. Bununla birlikte, Kasım 2021’de herhangi bir madeni paranın gerçekten çıkarıldığına dair hiçbir kanıt bulunmamaktadır. Dolaşımda token olmadığı için işlem de olmaz. PoW sistemleri, kullanıcıların işlemleri doğrulamalarına ve bunu yaptıkları için ödüller kazanmalarına olanak tanır. İşlem yapılmadan ödül verilmez. Geliştirme ekibi, mayınlı jetonların ne zaman satılmaya hazır olacağını söylemedi ve birçoğu jetonun asla dolaşıma girmeyebileceğini düşünüyor.

Uygulama, gelir yaratmak ve daha fazla kullanıcı çekmek için reklamlar ve bir tavsiye sistemi kullanır. Bu süreç, yaratıcılar zaten kazanç sağladığı için projenin niyetlerini sorguluyor.

Ayrıca kripto para cüzdanı ve tarayıcı gibi merkezi olmayan finans (DeFi) özelliklerini deniyor . Bu projeler şu anda bir test aşamasındadır, ancak sonunda serbest bırakılabilirler.

pi coin nedir

Pi Coin Faydalı mı?

Şu an itibariyle, Pi ağının hala geliştirilme aşamasında olduğu için belirgin bir kullanım durumu yok. Ancak proje, kendi blok zincirinde Pi Tarayıcı ve Pi Cüzdan gibi özellikleri ortaya çıkarmayı planlıyor. Bunlar serbest bırakılırsa, ağın genel kullanılabilirliğine büyük ölçüde katkıda bulunacaklardır. Ancak bu projelerin ne zaman yayınlanacağına dair bir zaman çizelgesi paylaşılmadı. Neredeyse bir yıldır test aşamasındalar ve geliştiriciler bu projelerin durumuyla ilgili çok az bilgi yayınladılar.

Pi Coin’in Güncel Fiyatı

7 Kasım 2021 itibariyle Pi Coin dolaşımda 0 jeton bulunan hiçbir borsada alınıp satılamaz . Pi’yi edinmek isterseniz, bunu uygulamasından yapabilirsiniz. Ancak uygulamada biriktirdiğiniz Pi’yi satamazsınız.

Blok zinciri serbest bırakılırsa, Pi’nizi cüzdanınıza aktarabilir ve oradan satabilirsiniz. Daha önce belirtildiği gibi, blok zinciri için belirlenmiş bir çıkış tarihi olmadan, Pi’nizi satma yeteneği şu an itibariyle tamamen spekülatiftir.

Pi Coin Nasıl Güvenle Saklanır?

2021’in sonlarında Pi Coin’i depolamak için tek yer mobil uygulamasıdır. Kripto depolamak için en güvenli yer olmadığı için bu konum sorunlu olabilir. Geliştiriciler, kullanıcılardan kolayca jeton çalabilir veya hepsini bir arada silebilir.

Pi Coin piyasaya sürülürse, bir cüzdan kriptoyu güvenli bir şekilde saklamanın harika bir yoludur. Muhtemelen, donanım cüzdanları en fazla güvenliği sunar. Donanım cüzdanları, özel anahtarları depolayan fiziksel bir cihaz kullanarak çalışır. Bu anahtarlar, kriptoya erişmenin tek yoludur, bu nedenle kriptonun kullanılabilmesi için cihazın mevcut olması gerekir.

Geliştiriciler jetonu hangi cüzdanların destekleyeceğini belirtmemiş olsa da, Ledger donanım cüzdanları binlerce kripto parayı güvenli bir şekilde saklamanın harika bir yoludur

Pi Coin Nedir Özetlersek

Pi coin nedir özetlersek telefonunuzdan mining yani üretim yapabileceğiniz bir platform ancak şuan için bir değeri yok.Herhangi bir kripto borsada alım satım durumu yok.İlerde olursa güzel sonuçları olabilir olmayabilirde.Ne kaybederim derseniz girin deneyin resmi sitesi https://minepi.com/   buradan pi coin kazım yapabilirsiniz .Yatırım tavsiyesi değildir

YORUMLAR YAZ