• BITCOIN/TL
  288776,238
  % -2,35
 • ETHEREUM/TL
  16263.67
  % -4,83
 • BINANCE COIN/TL
  2545.15
  % -3,89
 • BITCOIN CASH/TL
  4119.58,587
  % -2,60
 • LITECOIN/TL
  1143.28
  % -1,58
 • COSMOS/TL
  84.58
  % -2,82
 • CARDANO/TL
  11.46
  % -2,05
 • TETHER/TL
  8.74
  % 0,38

PayPal ’dan Bitcoin Atağı Geldi, Detaylar ise Şöyle

PayPal ’dan Bitcoin Atağı Geldi, Detaylar ise Şöyle

Visa ve Microsoft’tan arka arkaya gelen haberlerden sonra yeni haber de PayPal’dan geldi. PayPal, daha önce de duyurusunu yaptığı kripto para ile işlem yapma özelliğini Amerikalı kullanıcılar için 30 Mart’tan sonra kullanılabilir hale getireceğini söylemişti. Kullanıcılar, kripto paralarını fiyat para cinsinden alabilecekler.

PayPal’dan Bitcoin Atağı

Geçtiğimiz cumartesi günü, merkeziyetsiz kimlik platformu olan ION, Bitcoin blok zincir sisteminin üzerinde çalışma yaptıklarını açıklamıştı. Bu sayede merkeziyetsiz kimlik belirleyicisi çevrimiçi kimlikleri eşleştirebilmek için Bitcoin blok zincirini kullanabilecek. Visa ise ödeme ağı sisteminde hesap kapatmalarda sabit kripto para olan USDC’yi kullanacağını duyurmuştu. Bunun için başlattıkları pilot program olan Crypto.com ile ortaklarına önümüzdeki yılda daha çok seçenek sunmayı hedeflediklerini de dile getirmişti.

Visa ve Microsoft’tan Sonra PayPal Harekete Geçti

Visa ve Microsoft’un Bitcoin girişimi sonrasında PayPal da harekete geçince Bitcoin 30 Mart’ta 59 bin dolar seviyesini gördü. 20 Mart’tan sonra en yüksek seviyeyi gören kripto para biriminin lideri BTC, gün içerisinde yükselmeye devam etti ve yüzde 2’lik bir artış kaydetti.

Reuters’ın yayınladığı rapora göre PayPal da Amerikalı kullanıcılar için kripto para birimi ödeme özelliğini açtı. Geçen yıl da kripto para alanına hızlı giriş yapan PayPal’ın CEO’su Shulman, yaptığı açıklamada PayPal’da kripto para birimlerinin sorunsuz şekilde kullanılabileceğini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre artık BTC, farklı para birimlerine dönüştürülerek günlük harcamalarda da kullanılabilecek.

PayPal’ın Bitcoin’e Etkisi

Haftaya Visa ve PayPal haberleriyle başlayan BTC’de yükseliş hızlandı. Haberlerin etkisiyle kripto para piyasasının lideri BTC 59 bin doların üzerine çıktı ve satışlar sonrasında 58 bin 800 dolar seviyelerine geriledi. BTC’den sonra ikinci büyük kripto para birim Etherium da 1850 lira seviyesine kadar ilerledi.