Paraguay Kripto Para Kararı

Paraguay Kripto Para Kararı

Paraguay’da Bir Üniversite Öğrenim Ücretlerini Kripto ile Kabul Edecek

Paraguay da bir üniversite yaz sonu itibariyle Bitcoin, Ether ve Xrp’yi ödeme olarak kabul edecek. Okulun genel müdürü Camilo Jiménez Agüero , Paraguay’ın ünlü üniversitelerinden Universidad Americana’nın ağustos ayından itibaren kripto paralar ile ödeme alacağını açıkladı. Jiménez Agüero üniversitenin kripto para ile ödeme almaya hazır olduğunu ancak web sitelerinde kripto ile ödeme sayfalarının henüz hazır olmadığını belirtti

Jiménez Agüero , diğer firmaların aksine alınan kripto paraları hemen fiat paraya çevirmeyeceğini, bu kararı ödemeler alındıktan sonra vereceğini açıkladı. Üniversite projeyi geliştirmek için kendi akademisyen ekibiyle beraber  yerel bir kripto para danışmanlık firmasıyla iş birliği içerisinde olduğunu açıkladı.

Jiménez Agüero  şu anda kurumun almış olduğu ücretlerin %70inin dijital geriye kalan %30unun ise nakit olarak aldıklarını söyledi . Şu anda Universidad Americana’da %60ı online eğitim gören yaklaşık 17.000 öğrencisi var. Kurumun ana kampüsü Paraguay’ın başkenti Asunción’da bulunmaktadır kurumun diğer şubeleri ise Ciudad del Este ve Encarnación’da  bulunmaktadır.  Jiménez Agüero buna ek olarak blockchain ve kripto parayı odak noktası haline getiren kurslar sunduğunu  açıkladı.

Paraguay dijital ödemeye geçiyor

Genel müdürün açıklamalarına göre,  özellikle pandeminin etkisiyle online ödeme popülerleşti. Şu anda kurum ödemelerin %70ini online almaktadır. Geçtiğimiz haftalarda Paraguay menşeli bir eğlence şirket olan  Grupo Cinco, temmuz ayından itibaren kripto paraları bir ödeme aracı olarak kabul edeceklerini açıkladı. Paraguay’da bir kongre üyesi kripto paralar hakkında yeni bir önerge sunmak için hazırlanıyor. Bu gelişmeler sonucunda Paraguay dünyada kripto merkezi olma hedefini kendine koymuş durumda. Jiménez Agüero da bu konuyla ilgili Paraguay’da bulunan endüstrilerin hepsinin kripto para ile bir bağlantısının olacağına dair inancını dile getirdi.

Benzer Yazılar  Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Para Birimleri
YORUMLAR YAZ