Millennium ’un Yüklü Bitcoin Adımı

Millennium ’un Yüklü Bitcoin Adımı

New York merkezli çalışma gösteren Millennium’un Bitcoin adımı atması gündeme bomba gibi oturdu. Yapılan son araştırmalara göre bu büyük firma Grayscale Bitcoin Trustına yatırım yaptı. Yapılan yatırım gündeme bomba gibi düştü.

Millennium’un Yüklü Bitcoin Adımı

Bitcoin piyasasını takip eden kişilerin daha iyi bileceği Grayscale BTC Trustı BTC’e karşı uzun süredir işlem gördüğü fiyatı kısa süre önce düştü. Hal böyle olunca bu birime para yatıran firmalardan olan New York Merkezli Millenium firmasının bu birimde kayıp yaşayıp yaşamadığı belirsizdir. Ayrıca bu birime ne kadar yatırım yaptıklarıyla ilgili de herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Şuanda Millennium şirketini incelediğimizde yönetimin altında 48.3 Milyar Dolar bulunduğunu biliyoruz.

Yapılan bir açıklamaya göre Millennium Ceo’su Michael Sonnenshein’in özel plasman düzenlemelerini gerekçe gösterip, herhangi bir yorum yapmadı. Yatırım yaptığı kaynağın normalden altta işlem gördüğü için “Arbitraj ticareti oldukça değişti.” Açıklamasını yaptı.

Millenium, Grayscale’yi Bitcoin’e Dönüştürmeyi Planlıyor!

Şirketin pazartesi günü yapmış olduğu yatırım fonunun kısa süre içerisinde değiştirileceği planlanmaktadır. Bildiğiniz üzere ETF dönüştürme için son zamanların en iyi seçeneği olmuş durumda. Firma bu değişikliği yapınca SEC tarafından onaylanacak olan bir fona yatırım yapmayı planlıyor. Genellikle ETF uygulamasına yatırım yapılan bugünlerde firma da yatırım yapmak için SEC’in onay vermesini bekliyor. SEC’ın Vaneck vasıtasıyla başvurusu yapılmış olan ETF’yi onaylamak ve reddetmek için Mayıs ayının başına kadar süresi vardır. Bu süre zarfında onaylanmazsa firmanın yatırımı gerçekleştirilmeyecektir.

Bitcoin piyasası her geçen gün artış gösterdiği için işlemler yapılırken daha fazla kazanılması için çaba gösterilmektedir. Bazı zaman düşen birimler bazı zamanda tavan yaptığı için yatırımcı olarak bu süreci iyi takip etmeniz gerekiyor. İyi takip ettiğinizde kazanabileceğiniz gibi kaybedebilirsiniz de.

YORUMLAR YAZ