Manchester City, Chiliz İle Fan Tokeni İçin Anlaşmaya Vardı

Manchester City, Chiliz İle Fan Tokeni İçin Anlaşmaya Vardı

Dünyanın lider spor kulüpleri arasında yer alan Manchester City, son zamanlarda adından sıkça bahsettiren Chiliz ile fan tokeni anlaşmasına vardı. Kulüp $CITY adıyla listeleneceği fan tokeni ile kulüp hayranlarına özel faydalar sağlamak için hazırlıklarını sürdürüyor.

Çok kısa bir sürede mükemmel bir şekil de değer kazanan ve sektörde yakın takip altına alınan Chiliz (CHZ), kripto para sektöründe adeta büyük bir yankı uyandırdı. İlgili kripto para biriminin bu kadar ses getirmesinin en büyük temelinde ki özelliği spor sektörüne yönelik özel bir Bitcoin gibi olduğunu düşünmek pekte yanlış sayılmaz. Kripto para birimi olan Chiliz hakkında bu içeriğimiz de merak ettiğiniz tüm bilgileri sizlere özet halinde ekstradan sunmuş olacağız. Aslında ünlü olmasının altında yatan en büyük etken spor dünyasına yönelik yapmış olduğu anlaşmalar ile dev kulüplere çıkartmış olduğu tokenler’den kaynaklanıyor hakkını yemeyelim gerçekten güzel bir proje oldu.

Blockchain teknolojisini kullanan Chiliz, bu zamana kadar dev spor kulüpleri ile anlaşmalar yaparak tüm sektöre adını yüksekten duyurmayı başardı. Bu ünlü isimler arasında, Barcelona, AC Milan, Atletico Madrid ayrıca Paris Saint-Garmain gibi dünya devi kulüpler yer alıyor. Bugün yapmış oldukları son ortaklık açıklaması ile M. City ile anlaşma sağladıklarını resmi olarak duyurmuş oldu.

Manchester City, Chiliz ile iş ortaklığını gerçekleştirdi:

Manchester City, Kendi Fan Tokeni İçin Chiliz'le Anlaşma Yaptı

Taraftar tokenleri son zamanlar da oldukça popüler bir hale gelmeye başlarken, kulüp taraftarlarına da özel ayrıcalıklar tanıyor. Taraftar tokeni kervanına son olarak dev spor kulübü Manchester City’de katılarak, kripto para dünyasına adımını atmış oldu. Fan token’in ismi merak ediliyordu yapılan açıklama ile bu token $CITY adıyla listelenebilir bir halde karşımıza çıkmış olacak. Alexandre Dreyfus, Chiliz’in CEO’su görevini üstleniyor, açıklamayı birzat kendisi yaptı ve bu canlı yayında gerçekleştirildi. Öte yandan bakılacak olursa, CEO bu açıklama yapacağı etkinliğin paylaşımını yapıp topluluğa duyurduğu esnada bile CHZ tekrardan büyük bir değer kazanarak yukarılara tırmanmaya devam etti.

Bu arada Alexandre Dreyfus, canlı yayında son olarak anlaşma sağladığı kulübün detaylarını paylaşırken, izleyicilerin yayında bir şeyi fark etmeleri çok büyük heyecan yarattı. Yayın esnasında ünlü CEO’nun bilgisayarında bulunan klasör göze çarptı, bunu çok dikkatli olan yayıncılar keşfetti. İlgili klasörde ise sektörde dolaşan Chiliz’in ortaklık anlaşması yapacağı yeni isimlerin de yer alması izleyicilerin heyecanını zirveye taşıdı.

Chiliz, önümüzde ki günlerde çok daha fazla dev anlaşma haberi verebilir:

chilizin anlaşma yaptığı spor kulüpleri hangisi

Sunumun yapıldığı zaman da ekranda beliren klasörde ise Brezilya Serie A, Lock 1 (F1 Tokeni), İtalya Serie A, NFL, NBA, NFTs ayrıca MLS gibi devler de gözlerden kaçmadı. Bunun bir hata olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz çünkü ilgili görüntüyü CEO Twitter’da paylaşılmasının ardından kendi hesabından da Retweet (RT) yaparak doğru olduğunu göstermiş oldu.

İleriye dönük oldukça etkileyici ve güzel haberler veren Alexandre Dreyfus, iş ortaklığı sağlayacak E-Ticaret stratejik ortağı ve Türkiye, İspanya ayrıca Birleliş Krallık’tan daha fazla dev takımların da katılacağını belirtti. Ayrıca “bunlar sadece bir başlangıç” şeklin de son sözünü de eklemeyi unutmadı.

YORUMLAR YAZ