Kripto Para Madencilik Şirketleri Çin’den Kaçıyor

Kripto Para Madencilik Şirketleri Çin’den Kaçıyor

Çin hükümeti tarafından kripto para madenciliği yapan şirketlere yönelik yapılan açıklamalar, Çin’deki hizmet veren madencilik şirketlerinin kaçmasına neden oldu. BTC.TOP ve Huobi Mall gibi bazı şirketlerin yaptığı açıklamalarda, Çin tarafından işlemlerin durdurulduğu ve bu yüzden Kuzey Amerika ya da diğer başka alternatif yerlere yönelecekleri belirtildi.

Kripto Para Madencilik Şirketleri Çin’den Kaçıyor

Kripto para piyasaları şu sıralar düşüş eğiliminde hareket ediyor. Bir de bunun üzerine Çin hükümeti tarafından yapılan açıklama ile piyasa daha da kötü etkilendi. Çin hükümetinin yaptığı, madencilik işlemlerini yasaklayacağını şeklinde duyuruya gelen etki, hali hazırda düşüş trendinde seyreden kripto para birimlerinin daha da düşmesine neden oldu. Bu karar sonrasında Çin’den gelen yeni haberlerde ise ülkede madenciliği faaliyetleri dürdüren şirketlerin Çin dışında yeni alternatifler aradıkları yönünde.

Başta BTC.TOP ve Huobi Mall gibi Çin’deki en büyük dijital para madenciliği faaliyetleri yürüten şirketler, Çin’deki faaliyetlerini durdurduklarını ve merkezlerini de Çin dışında başka bir ülkeye taşıyacaklarını duyurdular. açıkladılar. Huobi Mall yetkilileri tarafından yapılan resmi açıklamada, Çin dışında bu faaliyetleri yürüten ülkelerdeki şirketlerle temas halinde bulundukları belirtildi. Madencilik şirketleri Çin dışında daha çok şuan Kuzey Amerika ülkelerindeki şirketlerle görüşme yapmaktalar.

YORUMLAR YAZ