Totalde Kripto Para Piyasalarındaki Önlenemeyen Yükseliş

Totalde Kripto Para Piyasalarındaki Önlenemeyen Yükseliş

Total Sürede Kripto Para Piyasalarındaki Önlenemeyen Yükseliş

Son dönemde birçok gerçek ve tüzel kişinin rağbet gösterdiği dijital para piyasaları önemli bir yatırım aracı haline geldi. Ethereum da her yetkilinin yaptığı sıradan bir açıklamayla bile adeta uçuşa geçen Bitcoin dijital para biriminin yolunda ilerlemektedir.

Corona virüs salgınına bağlı olarak 2021 yılı başı 10 Ocak tarihi itibariyle büyük bir düşüş yaşayan Bitcoin oldukça çabuk toparlanabilmeyi başarmıştır. 30000 seviyesine düşmüş olan Bitcoin aniden çılgın bir yükselişle 57000 seviyesine fırlayarak Reel Yatırım piyasalarını allak bullak etmeyi başarmıştır.

Yalnızca gerçek yatırımcıların değil kurumsal yatırımcıların da ani ilgi odağı olma yolunda ilerleyen dijital yatırım piyasası kesinlikle şirketler tarafından yeni finansal kaynak olacak gibi görünüyor.

kripto para

2021 Yılında Yatırım Piyasalarının Şampiyonu Kripto Paralar

Özellikle Bitcoin ve Eterheum’un önlemeyen yükselişi şimdiden Kripto yatırım piyasalarını yatırım şampiyonu ilan etti dersek kesinlikle yanlış olmaz. Elbette bu yükselişte Watkins CME Group’un ETH dijital para biriminin vadeli işlemlerini başlatacağı yönünde yapmış olduğu açıklamaların da etkisi çok büyük olmuştur.

Gelişen teknoloji karşısında daha fazla kayıtsız kalamayan yatırım piyasaları reel borsadan yana olan yatırım tercihlerini dijital yatırım piyasasından yana kullanarak Bitcoin para birimi ve hemen arkasından ETH dijital para biriminin önlenemeyen bir yükselişe geçmesine neden olmuştur. Gerek yatırımlarını katlamak isteyen reel kişilerin gerekse işlemlerini yürütebilmek için finansal kaynak arayışı içinde buluna şirketlerin yeni yatırım adresleri şimdiden belli oldu.

 

YORUMLAR YAZ