Kripto Para Yatırımı İle Zengin Olunur Mu?

Kripto Para Yatırımı İle Zengin Olunur Mu?

Muhtemelen Bitcoini artık duymayan kalmamıştır. Dünyanın Corona sebebiyle son bir yıldır ekonomik olarak zor bir süreçten geçmesi insanları para kazanmak için farklı arayışlara itti. İşte bu araçlardan bir tanesi de Bitcoin alım satımı yapmak. Online olarak alım satım yapabileceğiniz kripto paralar sayesinde kazançlar elde eden insanlar var. Peki kripto para yatırımı ile zengin olmak mümkün müdür?

Bitcoin aslında elektronik bir para birimidir. Bir Merkez Bankası’na, şirkete ya da farklı kuruluşlara bağlı değildir. 3 Ocak 2009’da internete çıkmıştır. Kurucu Satoshi Nakamoto diye bilinen bir isimdir. Ancak bu ismin tek bir kişi mi ya da kişileri mi kapsadı bilinmez.

Bitcoini yaratma işlemine madencilik denir. Var olan düzende madenciler belirli miktarlarda Bitcoin‘i üretmeye devam etmekte.21 milyon Bitcoin sisteme girdiğinde üretim durdurulacaktır.

Bitcoin dünyada oldukça popüler duruma geldi. Bazı ülkelerde gerçek para ile satın alabileceğiniz her şeyi alabiliyorsunuz veya yatırım olarak da kullanabiliyorsunuz. İşte insanların ilgisini çeken kısımda burasıdır. Çünkü Bitcoin dalgalanan fiyatları ile yatırım yapmak isteyen yatırımcılar cezbetmektedir.

Kripto Para Yatırımı İle Zengin Olunur Mu?

Bitcoin yukarı yönlü çıkması esasen taleple alakalıdır. Talep artınca bitcoin fiyatı yükselmekte talep düşünce de fiyatı azalmaktadır. Tabii ki bunu yapabilmeniz için öncelikle bir borsaya üye olmanız gerekmektedir. Güvenilir bir borsaya herhangi bir ücret ödemeden üye olduktan sonra hesabınıza herhangi bir bankadan veya paparadan yükleme yapabiliyorsunuz. Her borsanın kota limiti genellikle farklı oluyor.

Kayıtlı olduğunuz borsanın panellerinden kolayca TL karşılığında bitcoin işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak zengin olmak veya para kazanmak istiyorsanız öncelikle iyice bir analiz etmeniz gerekiyor, sabırla beklemeli ve doğru zamanda Bitcoin almalısınız.

Yatırdığınız para miktarı da önemli bir faktör kar elde etmeniz açısından. Çünkü ne kadar yüksek meblağ para yatırırsanız kâr marjınızda o kadar yüksek olacaktır. Aynı şekilde ne kadar az miktarda para yatırırsanız onunda kârı mantık olarak daha az bırakacaktır.

YORUMLAR YAZ