• BITCOIN/TL
  288213,394
  % -2,61
 • ETHEREUM/TL
  16230.73
  % -5,32
 • BINANCE COIN/TL
  2531.13
  % -4,57
 • BITCOIN CASH/TL
  4113.38,421
  % -3,27
 • LITECOIN/TL
  1139.29
  % -2,25
 • COSMOS/TL
  84.34
  % -2,99
 • CARDANO/TL
  11.41
  % -2,80
 • TETHER/TL
  8.68
  % -0,29

Kripto Para Piyasasındaki Son Gelişmeler

Kripto Para Piyasasındaki Son Gelişmeler

Bu hafta sosyal medyanın dikkatini çeken piyasa durgunluğuydu. Ancak Bitcoin fiyatını binlerce dolar düşürme hamlesi şimdiye kadar ertelenmiş görünüyor. Zincirdeki analistler, borsada tutulan Bitcoin miktarındaki artışı potansiyel satış baskısının habercisi olarak yorumluyor. Aksine borsa rezervlerindeki düşüş, geleneksel olarak yatırımcıların HODL’ye başladığını göstermiştir. Kripto para piyasasında yaşanan son gelişmeler neler?

Bu iki gelişme farklı şekilde yorumlanabilir (örneğin, borsadan çekilen madeni paralar hala satışta olabilir) ancak fiyatlar bu yorumlara dayalı olarak çalışma eğilimindedir.

Kripto Para Piyasasında Yaşanan Son Gelişmeler

Bybt verilerine göre döviz rezervleri 24 Şubat’tan 100.000 Bitcoin daha az olmaktadır. Sadece Coinbase rezervleri yılın başından bu yana 150.000 azaldı.

Glassnode tarafından likit ve likit olmayan Bitcoin’in ölçümü bu eğilimi doğruluyor. Ticaret için kullanılmayan ve şimdi HODL olarak kabul edilen Bitcoin sayısı, son üç yılda her zamankinden daha hızlı arttı. Ancak, arz yönlü bu düşüş fiyatlar üzerinde henüz temel bir etki yaratmadı. Daha bu hafta Bitcoin’in 51.000 dolara düştüğü görüldü.

Ripple Olayı Devam Ederken “RELIST” Eğilimi Başladı

Başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere birçok ülkedeki kripto para piyasası , Ripple’a karşı olası menkul kıymet alım satımına rağmen XRP ticaretini askıya almaya karar verdi. Bu vakadaki mevcut durumu kısaca özetleyelim.

SEC, bankayı Garlinghouse-Larsen’i takas etmesi için görevlendirdi ve Garlinghouse ve Larsen avukatları, SEC’in talebinin “uygunsuz” olduğunu ve SEC’in 17 Mart’ta talep edeceğini söyledi. Ne demek istediğini şu sözlerle söyledi.

Her iki kamp da geçen hafta bir duruşmada Yargıç Sarah Netburn’ün önüne çıktı. Yargıç Jeremy Hogan’ın sözleriyle, “XRP’yi anladığım kadarıyla, Bitcoin ve Ethereum’dan farklı olarak bir para birimi olarak değeri var.”

Bitcoin, Ethereum ve XRP arasındaki ilişki netleşirse Ripple SEC’in bu üç dijital varlıkla ilgili araştırmasını jüri ile paylaşmak istiyor. Taraflar 6 Nisan’da bir konferans görüşmesi yapacaklar ve konuyu görüşmek üzere Yargıç Netburn de hazır bulunacak.

Sosyal medyadaki XRP destekçileri, tüm bunlar olurken XRP’yi “yükselttiği” iddia edilen borsalara karşı bir “RELIST” eğilimi başlattı. Twitter’ın “Relist XRP” akışı da ABD ve Hollanda gündeminde.