• BITCOIN/TL
  285758,690
  % -3,19
 • ETHEREUM/TL
  16070.71
  % -5,95
 • BINANCE COIN/TL
  2510.7
  % -4,98
 • BITCOIN CASH/TL
  4072.69,559
  % -4,13
 • LITECOIN/TL
  1122.7
  % -3,54
 • COSMOS/TL
  82.46
  % -4,64
 • CARDANO/TL
  11.22
  % -4,19
 • TETHER/TL
  8.68
  % -0,29

Kripto Para Piyasasına Olan İlgi Artıyor

Kripto Para Piyasasına Olan İlgi Artıyor

Dünya ekonomisi her geçen gün farklı realitelere bürünüyor, özellikle son dönemde kripto para piyasasında işlerin boyutunu değiştirdi. İnsanlar Lidyalılardan bu yana para ile yapılan ticaretten bahsederken şimdi para yerini başka araçlara bırakıyor. Kripto paralar da bu alan da çok ilgi görüyor. Son olarak dünya üzerinde ki finansal yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs Ceo’su yaptığı açıklama ile kripto paraya olan ilgiyi arttırdı. Bu banka ABD üzerinde kurulmuş olan ve dünya üzerinde ki yatırımlara etki eden bir kuruluştur. 2018 yılında kripto ticaretine son vermelerine rağmen şimdilerde yeniden bu işe girmeleri yatırımcılarda kafa karışıklığı yarattı.

Kripto Para Piyasasına Olan İlgi Artıyor

İsmi geçen kuruluş yatırımcılardan gelen talepten bahsettiler, dünya üzerinde yatırım konusunda sayılı olan bir kuruluş ve CEO’su çıkıp bu alanda para birimlerinin evrimi gibi bir vurgu yapıyor. Ayrıca açıklamada insanların talebine destek verilmeye çalışıldığı da söylenenler arasına girdi. Bu kripto para yatırımı açısından nasıl bir değişiklik yaratacak. Dünya üzerinde para birimi çeşitleri her geçen gün çoğalsa da yatırımcılarda genel güven ortamı bir türlü oluşmuyordu. Bu kadar büyük finans yatırım kontrol merkezinin tekrar işin içine girmesi de güven ortamında artı yönde artış yaratacaktır.

Kripto Para Ticareti

Piyasadaki para birimleri hala tam olarak anlaşılmıyor, bu konuda CEO tarafından yapılan açıklama da para birimlerinin geçirdiği evriminden bahsedildi. Bu evrim para ve ticaret ilişkisinden kaynaklı bir evrim olarak belirtildi. Günümüzde pek çok ticaret unsuru finansal olarak kullanılsa da bu para birimleri hala çok önde değil. Yatırımcılar için bu kadar gözde olması ve büyük yatırım aracıları tarafından öne çıkarılması bu para birimlerine olan ilgiyi de bir hayli arttıracaktır.