Kripto Para Piyasası 10 Yıl Sonra Nerede Olacak?

Kripto Para Piyasası 10 Yıl Sonra Nerede Olacak?

Son zamanların en iyi yatırım aracı olarak karşımıza çıkan kripto para piyasası zenginleri, sektör lehine lobicilik işlemlerini gerçekleştirmek için bir araya geldiler. İçlerinde Fidelity, Coinbase ve Square gibi kişilerin bulunduğu kripto para devleri, şirketlerini geliştirmek adına bir araya gelip yeni bir konsey oluşturmuştur. Yapılan toplantının adı İnovasyon için Kripto Konseyi olarak belirlenmiştir. Bu toplantıda kripto paraların dünya genelinde gerçekleştirdiği değişim ve dönüşüm konu edinilmiştir.

Kripto Para Piyasası 10 Yıl Sonra Nerede Olacak?

Kripto para odaklı toplantının ilk üyelerinden biri olarak karşımıza çıkan Paradigm’in CEO’su konumunda bulunan Fred Ehrsam, konuyla alakalı şu açıklamaları yaptı:

“Şuan da biz kripto para evreninin oluşumunun başlangıcındayız. Kripto para internet üzerinde ilk oluştuğu zamanlarda oldukça değişkendi. Bildiğiniz üzere bu işi dengede tutmak çok zor. Politikacılar her daim risk ve ödül dengesini tutmak isteseler de bu oldukça zor oluyor. Hal böyle olunca şuanda kripto para evreninde çalışan kişiler bile endüstrinin gidişatını tahmin edemiyor. İnternet ilk yaygınlaşmaya başladığı zaman bile nereye gideceğini söylemek oldukça zordu.”

Peki, Piyasa Nasıl Olacak?

Son zamanlarda adından sıklıkla bahsettiren Tesla Ceo’su ünlü milyarder Elon Musk da kripto para ile ilgili düşüncelerini açıkladı. Yaptığı açıklamalar neticesinde bir süre sonra kripto paralar ve Bitcoin ile de araba alınacağını duyurdu. Şuanda Tesla yalnızca dahili bir yazılım kullanıp kripto paralar ile bitcoinleri doğrudan çalıştırabiliyor. Tesla’ya bitcoin ile veya kripto para ile ödeyip aldığınız arabalara ödenen bu paralar, para birimine dönüştürülmeksizin saklanacaktır. Tüm dünya genelinde şuan ortak kullanılan dolar, bir süre sonra kripto paraya dönüşecek. Hal böyle olunca da kripto para piyasası giderek yükseliş gösterecek.

YORUMLAR YAZ

  • Kripto Para Piyasası, Şubat Ayındaki Değerine Geri Döndü | Kripto Para Haberleri12 ay önce
  • […] Kripto para piyasası kısa bir süre önce 12 Mayıs 2021 tarihinde 2,5 trilyon dolar ile zirveyi görerek birçok yatırımcının da yüzünü güldürmüştü. Fakat bazı alınan kararlar ve yapılan açıklamalar sebebiyle Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto para, hızlı bir düşüş yaşamaya başladı. Geride bıraktığımız son 1 haftada yaklaşık olarak 900 milyar dolar; geride bıraktığımız son 24 saatte de yaklaşık olarak 265 milyar dolarlık düşüş yaşayan dijital para piyasası böylelikle toplamda ise yaklaşık olarak 1,2 trilyon dolar değerinde bir kayıp yaşamış oldu. […]