Kripto Para Piyasalarındaki Yükseliş

Kripto Para Piyasalarındaki Yükseliş

Son dönemde birçok gerçek ve tüzel kişinin rağbet gösterdiği kripto para piyasaları önemli bir yatırım aracı haline geldi. Ethereum da her yetkilinin yaptığı sıradan bir açıklamayla bile adeta uçuşa geçen Bitcoin dijital para biriminin yolunda ilerlemektedir.

Kripto Para Piyasalarındaki Önlenemeyen Yükseliş

Corona virüs salgınına bağlı olarak 2020 yılı başı itibariyle büyük bir düşüş yaşayan Bitcoin oldukça çabuk toparlanabilmeyi başarmıştır. 3000 seviyesine düşmüş olan Bitcoin aniden çılgın bir yükselişle 28000 seviyesine fırlayarak Reel Yatırım piyasalarını allak bullak etmeyi başarmıştır.

Yalnızca gerçek yatırımcıların değil kurumsal yatırımcıların da ani ilgi odağı olma yolunda ilerleyen dijital yatırım piyasası kesinlikle şirketler tarafından yeni finansal kaynak olacak gibi görünüyor.

2021 Yılında Yatırım Piyasalarının Şampiyonu Belli Oldu

Özellikle Bitcoin ve Eterheum’un önlemeyen yükselişi şimdiden kripto yatırım piyasalarını yatırım şampiyonu ilan etti dersek kesinlikle yanlış olmaz. Elbette bu yükselişte Watkins CME Group’un ETH dijital para biriminin vadeli işlemlerini başlatacağı yönünde yapmış olduğu açıklamaların da etkisi çok büyük olmuştur.

Gelişen teknoloji karşısında daha fazla kayıtsız kalamayan yatırım piyasaları reel borsadan yana olan yatırım tercihlerini dijital yatırım piyasasından yana kullanarak Bitcoin para birimi ve hemen arkasından ETH dijital para biriminin önlenemeyen bir yükselişe geçmesine neden olmuştur. Gerek yatırımlarını katlamak isteyen reel kişilerin gerekse işlemlerini yürütebilmek için finansal kaynak arayışı içinde buluna şirketlerin yeni yatırım adresleri şimdiden belli oldu.

YORUMLAR YAZ