Kripto Para İşlemlerinde Yapılmaması Gerekenler

Kripto Para İşlemlerinde Yapılmaması Gerekenler

Kripto Para İşlemlerinde Yapılmaması Gerekenler

Kripto para dünyası hayatımıza öyle bir girdi ki hıza adapte bile olamadık.Kripto trade işini önceden öğrenenler güzel paralar hatta servetler kazandı bu borsadan.Şimdi sıra bende diyip bu trade işine girdiyseniz size daha önce yaşadığım ve çevremden öğrendiğim kripto para hatalarını anlatacağım.bunu anlatmadaki amacım bu piyasaya her giren bu hatalarda para kaybettikten sonra para kazanmaya başladı , siz kaydetmeden kazanın.

Eklemek istediğim ön söz bu kurallara muhakkak uyun , kripto para borsasında insanlar bildiklerini iradelerine hakim olmadıkları için kaybederler.Yani 100bin dolarda kazanacağınızı bilseniz yapmamamız gereken işlemi yapmayın.Belki 100bin dolar kazanırsınız ama sisteme kurallara sahip olmazsanız bu 100bin dolardan fazlasını kaybedersiniz.

Hazırsanız biz başlıyoruz.

Kripto Para İşlemlerinde Yapılmaması Gerekenler

 1. Asla ama asla borçla , kredi ile veya ev araba satıp trade yapmayın.Neden derseniz üzerinizde oluşacak baskıyla rahat işlem yapamazsınız %99 zararla sonuçlanır.Buna maaşınızda dahil maaşın yarısıyla trade yaparsanız ay sonu faturayı ödemek için zararına işlemden çıkmak zorunda kalırsınız.Kenarda artırabileceğiniz parayla yapın veya 10bintl kredinin (36ay) aylık ödemesi 400tl yapıyor.siz bunu maaşınızla rahat ödüyorsanız böyle bir şey yapabilirsiniz.Bazı insanlar para biriktirebilmek için kredi çekiyor mesela.Bunun gibi olabilir.Ama sizi zorlayan ödemelere girmeyin.
 2. Marjin yani kaldıraçlı işlemlere asla bulaşmayın .Marjinden kazanan fenomenlerin parasının %2 veya 5yle işlem açtıklarını unutmayın hiçbiri %30-40 ile işlem açmazlar.
 3. Stop limiti belirlemeden asla işleme girmeyin.1000dolarlık işlem için %5 stop limiti koyarsanız kaybınız 50 dolar olur bunu telafi edebilirsiniz ama bu piyasanın dibi yok bir gecede stopsuz işlemde %70de kaybedebilirsiniz.İşlem açtınız hemen stop limitinizi yerleştirin.
 4. Temel analiz öğrenin yani alacağınız kripto paranın destek direnç noktalarını bilin.Bu konuyu internette araştırın çok video var ücretsiz.Destek direnç mutlaka öğrenin.Örnek vermek gerekirse 50$ken aldığınız coinin direnç noktası 60$dır.60 olur siz artmasını beklersiniz işlemden çıkmazsınız sonra dirençten tepki yer satış yer 40dolara düşer.Eğer uzun vadeli işlem açıyorsanız bu çok önemli değil ama kısa veya orta vade işlemlerde çok önemli.
 5. Hiçbir fenomenin lafıyla işlem açmayın adam almıştır malı elinde kalmıştır yükselsinde çıkayım zararı kapatim diye ballandırırda ballandırır.Siz girersiniz biraz artar sonra dip yapar.Mutlaka coini araştırın gelecek vadediyormu bakın .
 6. Bitcoin coinlerin babasıdır altcoin almadan önce bitcoinin durumuna bakın eğer düşüş trendindeyse bekleyin çünkü sizin alacağınız coinde düşer %90.En iyi zaman ya iyi bir haber event gelir coine yada bitcoinin destek bölgesine gelmesidir.
 7. Pump yapmış %50-60 artmış coini artar diye almayın mal %90 elinizde kalır.Destek bölgelerinden alım yapın mutlaka.
 8. Fazla işlem açmayın günde 3-4 işlem sizi iflasa götürür.Buna bir yatırım bir proje olarak bakın planlayın.Her gün yeni proje yapmıyorsanız her gün işlemde açmayın. İşlem açmadan planı kurun buradan alıcam buradan satıcam stop limitim bu zararım bu olur karım bu olur gibi.
 9. Mutlaka kar alıp zamanında çıkmasını bilin bir coin hep artmaz .Siz en azından karın yarısını alın işlemin yarısını kapatın diğer yarısı kalsın.Karıda tl hesabınıza çekin hem motive olur hemde sağlam olur.

Şimdilik bu kadar belki sonra ekleme yaparız.Sağlığınızı bozacak işlemler açmayın kendinizi sevin .

*Bonus

Bu 3 coine mutlaka bakın kaçırmayın

 1. IOTX Coin Geleceği
 2. Chr Coin Geleceği
 3. Lrc Coin Geleceği
YORUMLAR YAZ