• BITCOIN/TL
  294592,556
  % 4,04
 • ETHEREUM/TL
  21470
  % -0,47
 • BINANCE COIN/TL
  3029.94
  % 0,86
 • BITCOIN CASH/TL
  5062.81,170
  % 1,62
 • LITECOIN/TL
  1363.85
  % 0,76
 • COSMOS/TL
  115.75
  % 2,65
 • CARDANO/TL
  13.31
  % 0,78
 • TETHER/TL
  8.6
  % -0,20

Türkiye Kripto Para Ekosistemi Gerçekleştirildi

Türkiye Kripto Para Ekosistemi Gerçekleştirildi

Herkes yakından ilgilendikten sonra ana akım medya özellikle Thodex olayı meydana geldiğinde, kripto para birimi endüstrisi hakkında çok sık içerik üretmeye başladı. Ancak bu içerikler hatalı bilgilerle dolu olduğu için birçoğu kripto para ekosistemi için zararlı oldu. Bu nedenle sektörün önde gelen isimleri ve medya kuruluşları, yanlış bilgileri düzeltmek ve kripto para dünyasının gerçekliği hakkında konuşmak için ortak bir canlı yayın düzenlediler. 4 bölümden oluşan canlı yayın, yüksek katılım oranına sahiptir. Yapılan bu canlı yayın ise, birden fazla oldukça aşina olunan bazı YouTube kanallarına yayınlandı ve çok kişi tarafından da seyredildi.

Kripto Para Ekosistemi Ortak Bir Canlı Yayınında Katılımcılar Eşliğinde Gerçekleştirildi!

Kripto para ekosistemi için yapılan bu canlı yayın dahilinde finans bölümü, Ebru Güven moderatörlüğünde yapıldı. Konuklar ise Turan Sert, Vedat Güven ve İslam Memiş idi.

Teknoloji bölümünde yer alan konuklar Devrim Danyal moderatörlüğünde, Cemil Şinasi Türün, Mert Susur, Tansel Kaya ve İsmail Hakkı Polat’dı.

Hukuk bölümündeki konuşmaların moderatörlüğünü Elçin Karatay üstlenirken konuklar ise Celil Öztürk ve Ece Ildır oldu.

Son olarak da medya bölümü moderatörü Alp Işık’tı ve konuklar da Aytunç Yıldızlı, Erhan Kahraman, Fatih Taşdemir, Neşe Yavuz ve Onur Atam olmuş oldu.

Programın yapılan hemen ilk kısmında söz alan TİM Danışmanlık kurucu ortağı Dr. Vedat Güven, hem finansal okuryazarlık adına hem de dijital okuryazarlık adına bu konunun ne kadar önemli olduğuna değindi ve şu sözleri söyledi:

“Finansal okuryazarlık yeterli değil, dijital okuryazarlık da lazım. Bitcoin gibi bir çok kripto para yüksek volatiliteye sahip varlıklar. Tüm bu etkenler sebebi ile yatırım yapmak isteyen herkes, risklerinin farkında değişe eğer bu piyasaya girmemeli. Bu platformlar paralarını tutabileceği ya da saklayabileceği bir platform değildir. Bu borsalar oldukça güven sağlasa bile buralarda para saklamak akıllıca bir hareket olmayacaktır.”