Kripto Para Borsaları

Kripto Para Borsaları

Hacimlerine Göre En Büyük Kripto Para Borsaları

Kripto para borsaları, günümüzde ilgiyi üzerine çeken kripto paraların alım-satımının yapılması adına oldukça önemlidir. Yatırımcıların, özellikle güven problemi yaşamaları henüz yatırım yapmamışken detaylı araştırmalara girmelerini gerektirebiliyor. Burada kripto para hacimleri, basit aşamalı üyelik işlemleri ve ara-yüz kullanımı borsaların tanıtımları için önemli görülüyor. Bu yazımızda sizlere en büyük işlem hacmine sahip kripto para borsalarını tanıtıyoruz.

Binance

Coinmarketcap verilerine göre en büyük işlem hacmine sahip kripto para borsalarında 1.sırada Binance var. Binance, kripto ticaretinde oluşan yoğunluğun önüne geçmek için 2018’de kuruluyor. Genel merkezi Malta’da bulunan şirketin kurucusu ise Changpeng Zhao. Kripto para borsalarında yaklaşık 24 milyar dolarlık saatlik işlem hacmine sahip olan şirketin, yatırımcıların güvenini gün geçtikçe daha da çok kazanması ve misyonu da oldukça dikkat çekiyor.

Huobi Global

Huobi kripto para ticaretinde pazarın büyük bir kısmını taşıyor. 2013 de kurulan şirket, 2017’de Kore’de daha fazla ülkede işlem yapmak adına globalleşme stratejisi yaptı. 2018’de ise Çin ve Cebelitarık’ta merkezler açarak piyasada oldukça tercih edilen bir borsa haline geldi. Leon Li’ nin kurduğu şirket günümüzde günlük 6 milyar dolarlık işlem hacmi ile  en büyük işlem hacmine sahip kripto para borsaları listemizde 2. sırada yer alıyor.

Coinbase Exchange

Aktif olarak 56 milyon yatırımcının kullandığı Coinbase 2012’den bu yana kripto ekonomisi için belirleyici bir borsa konumunda. 10 bine yakın kurum ile aynı anda çalışan firma, yatırımcıların daha kolay, hızlı ve güvenilir yatırım yapmaları için oldukça açıklayıcı bir misyona sahip. Yaklaşık 5 bin adet kripto varlığın listelenmesine izin veriyor. Günlük 3 milyar dolarlık işlem hacmine sahip olan Amerika merkezli şirket, en büyük işlem hacmine sahip kripto para borsaları listemizde 3. sırada yer alıyor.

Bunlar dışında Coinmarketcap verilerine göre en büyük işlem hacmine sahip kripto para borsaları listesinde Kraken, KuCoin, Bitfinex, Bithumb ve Gateio gibi borsalarda sıralamada yerini alıyor.

YORUMLAR YAZ