Kripto Para Birimi Bu Sefer Bir Ünlü İsme Azap Oldu

Kripto Para Birimi Bu Sefer Bir Ünlü İsme Azap Oldu

Kripto para birimi bu sefer bir ünlü isme azap oldu. Son haberlere göre SPK tarafından defalarca para cezasına çarptırılan Mehmet Mustafa Gürban, Sistemkoin’de avlanırken tutuklandı. Mehmet Mustafa Gürban, para kaybettiğini iddia ederek ceza davası açtı. Öte yandan Türk ve Arnavut ekipleri, Thodex’in büyük kârında Faruk Fatih Özer’in tüm bağlantılarını keşfetti. Fatih Özer’in Mart ayında Arnavutluk ile temas kurduğu belirlendi. Mehmet Mustafa Gürban sosyal medya hesaplarıyla ilgili spekülatif yorumlarda bulunduğu için yatırımcıları yanılttı ve Sermaye Piyasası Komitesi (SPK) tarafından defalarca cezalandırıldı.

Kripto Para Birimi Bu Sefer Bir Ünlü İsme Azap Oldu!

Bu konu hakkında şüphe uyandıran kişiler de tutuklandı. Ancak bazı gazetelerde yer almakta olan haberlere göre, Mehmet Mustafa Gürban’ın tamamen dolandırıldığı bilgisi yer almaktadır. Tabii ki bu konunun da ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğu da tartışılır. O yüzden net bir şey söyleyebilmek adına araştırmaların sonuç vermesini ve ortaya net bir şeyin atılmasını beklemek en doğrusu olacaktır.

Hem tüm kullanıcıların hem de kurucuların bu piyasalara ulaşabilmek adına bir kripto para borsasına ve kripto para birimi ihtiyacı vardır. Sistemkoin yetkilileri ile iletişime geçen Mehmet Mustafa Gürban, firma sahiplerini ve çalışanlarını Gaziantep’e davet ederek teslim aldı. Otel masraflarından yemeklere kadar her şeyi kendisi bizzat ödeyip ilgilendi. Kendisinin çıkardığı tokenleri alıp satan 5.000 kişinin olacağını ve 10 milyon dolarlık işlem akışı sağlayacağını açıkladı. Bir anlaşmaya vardıktan sonra token’ı 2019 yılında Sistemkoin platformuna tanıttı. Mehmet Mustafa Gürban’ın rehberliğinde yaklaşık 5.000 yatırımcı bu “TWS” tokenlarını aldı.

Sistemkoin, Nisan ayında yaklaşık 1 milyon dolarlık satış fiyatını açıklamadı. Mehmet Mustafa Gürban, Sistemkoin kullanıcılarının işlem platformlarını kullanıcılara sanki varmış gibi sattığını, yani web sitesinde işlem platformlarını listelediğini belirledi. Sistemkoin’in 51 kişilik listesini sağlayarak ceza davası açtı.

YORUMLAR YAZ