JPMorgan, Kripto Paralardaki Büyük Düşüşün Nedenini Açıkladı

JPMorgan, Kripto Paralardaki Büyük Düşüşün Nedenini Açıkladı

Kripto para yatırımcılarını endişelendiren büyük düşüş devam ediyor. Küçük yatırımcılar ne yapacağını konusunda bir bilinmezin içindeler. Dünyanın en büyük bankası olan JPMorgan, bu düşüşe neden olan şeyi yaptığı bir araştırma ile açığa çıkardı.

Kripto para piyasalarında belirli bir süredir bir güvensizlik ortamı yer alıyor. Bu güvensizliğin en büyük sebebi ise Elon Musk tarafından yapılan açıklamalar olarak gösteriliyor. Kırılgan bir yapıya sahip olan piyasalar, bunun üzerine Çin’den gelen yasaklama açıklaması ile daha da kötü etkilendi.

JPMorgan, Kripto Paralardaki Büyük Düşüşün Nedenini Açıkladı

Dünya genelindeki en büyük türev borsası CME’nin sahip olduğu verileri inceleyen JPMorgan, detaylı bir analiz yaptı. Bu analize göre Bitcoin hakkında açılan vadeli sözleşmeler konusunda ilginin gün geçtikçe düştüğü, yatırımcıların da Bitcoin yerine altına yatırım yapmayı tercih ettiğiniz gösteriyor. Bu durum da kripto paralardaki yaşanan düşüşün önüne geçmesine engel oluyor. Bir müddet daha yatırımcıların yüksek riskler barındıran kripto paralara yatırım yapmak yerine daha güvenli bir liman olarak görülen altına ilgi göstermeye devam edeceği görülüyor.

YORUMLAR YAZ