İki DeFi Platformu Saldırıya Uğradı

İki DeFi Platformu Saldırıya Uğradı

İki DeFi Platformu Saldırıya Uğradı

Binance CEO’su CZ, Cream Finance ve Pancake Swap benzeri Binance Smart Chain’inde yer alan DeFi protokolleri ile ilgili açıklamalar yaptı. Bu yapılan açıklamalarda DeFi ile ilgili projelerden bazılarının ele geçirilmeye çalışıldığını yani saldırı altında olduğu belirtti ve kullanıcıları uyardı. Projlerin DNS adreslerinin ele geçirldiği söylendi.  Twitter hesabından açıklamaları duyuran Binance CEO’su CZ insanları durumun teleafi yapılana kadar bu sistemleri kullanmamaları, kullanacaklara ise çok dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.

DeFi Saldırısı Binance CEO’su tarafından Doğrulandı

Pancake Swap ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada DeFi saldırısını doğrulayarak, onlar aksini söyleyene kadar sistemin kullanılmaması gerektiğini ve hiçbir özel bilgi ile giriş yapılmaması gerektiğini belirtti. Onarım ve geri alma işlemleri üzerinde çalıştıklarını söyleyen Pancake Swap ekibi, bu durumun yaşanmasından dolayı kullanıcılarından özür diledi.  Binance Smart Chain’inde yer alan en büyük ve en popüler merkezlerden olan Pancake Swap’ın DNS’inin ele geçirilmesi ile kripto para borsası ve otomatik piyasa tehlikeye girdi.  Pancake Swap Twitter hesabından yaptığı bir diğer açıklamada onlar söyleyene kadar kendi sistemleri ve Cream Finance sistemine girilmemsi gerektiğini söyledi. En kısa sürede sorunu çözeceklerini belirten Pancake Swap kullanıcılarını tekrar tekrar sisteme giriş yapmamaları gerektiği konusunda uyardı.

Pancake Swap Kullanıcılarını Uyardı

Sistemi ele geçirmek ve kullanıcı bilgilerine ulaşmak isteyen insanlar tarafından yapılan bu saldırının, 12 veya 24 kelimeden oluşan seedleri ele geçirmek istediği düşünülüyor. Bu yüzden yatırımcıların bu kelimeleri kimseyle paylaşmaması gerekmekte. Pancake Swap son attığı tweette fonların yalnızca özel anahtarları ya da seed cümlelerini ele geçiren siteye girdiğinde risk altında olduğunu belirtti. Siteye yeniden erişim kazanıldığında başta deneyimsiz müşteriler olmak üzere tüm müşterileri güvende tutacaklarını belirten Pancake Swap siteye girilmemesi ve seedlerini paylaşmamaları konusunda kullanıcılarını birkez daha uyardı.

Hackerlar Kullanıcı Bilgilerini Ele Geçirmek İstiyor

DeFi alanının gün geçtikçe büyümesi ile insanları dolandırmaya çalışan insanların da bulunduğu bir gerçektir.  Seed kullanıcının güven anahtarı olduğu için sadece kullanıcı tarafından bilinmeli ve başka hiç kimse ile paylaşılmamalıdır. Ek olarak sistem tarafından sağlanan güvenlik adımlarına uyulması, kullanıcıları bu tarz durumlarda güvende tutacaktır.

YORUMLAR YAZ