Harddisk Madenciliği Nasıl Yapılır Ne Kadar Kazandırır

Harddisk Madenciliği Nasıl Yapılır Ne Kadar Kazandırır

Harddisk Madenciliği

Evet internetten para kazanma kriptodan para kazanmak için mining sistemlerini mutlaka duydunuz.Kripto mining bu zamana kadar hep ekran kartı ile yapıldı .Harddisk madenciliği normal miningten farklı olarak HDD disklerle yapılıyor.Bu harddisk madenciliği için anakart değil hdd kartlar gerekli başka bir deyişle bilgisayarın sabit diski kripto para madenciliği için kullanılacak.

Harddisk Madenciliği Nasıl Yapılır

Madenciliği yapılan kripto para birimi daha sonra erişilebilen ve kripto para birimini alıp satmak için kullanılabilen bir dijital cüzdana aktarılır. Dijital cüzdan, kripto para birimini depolamak veya aktarmak için kullanılan bir tür banka hesabıdır. Dijital cüzdanlar oldukça güvenlidir ve kripto para birimini saklamanın ideal yoludur.

Harddisk Madenciliği Ne Kadar Kazandırır

Harddisk madenciliği örneğin 1 TB boyuta sahip bir HDD ile yapıyorsanız; Chia Network (resmi sitesi)aracılığı ile her ay sizin kazanacağınız miktar ortalama baz alacak olursak 76$ dır.Bunun altıda kazanılabilir bu rakamın üstü 90-150$da.Fakat hemen kurdum kazanayım mantığı burada malesef geçerli değildir. TB değerine göre kaçıncı ayda kazanmaya başlayacağınız değişiklik göstermektedir. Bu gibi hesaplamaları yapabilmeniz için Chia Network chiacalculator.com buraya mutlaka bakın. Normal miningte olduğu gibi her geçen gün kazım zorluğu ve kazanç azalıyor dikkatinize.

Harddisk Madenciliği

Harddisk Madenciliği

Harddisk Madenciliği Yorumları

Patrick Charles
HDD madenciliği, sabit disk sürücülerine dayalı kripto para madenciliği yöntemidir. GPU madenciliği olarak da bilinen grafik işleme birimlerine dayalı tipik madenciliğin aksine, HDD madencileri, dağıtılmış defterde yeni bloklar oluşturmak için bir dizi sabit disk sürücüsü kullanır. … Bir anakart veya CPU yerleşik GPU yeterlidir

David Russel
Şu anda en iyi ASIC’lerden biri 110 TH/s hash oranına sahip Bitmain AntMiner S19 Pro’dur ve ayda sadece 0.0293 BTC yapabilir. Ayda 1 BTC çıkarmak için yaklaşık 34 tanesine ihtiyacınız olacak. Her biri 3250 W güç tüketir ve nereden/ne zaman satın aldığınıza bağlı olarak (yine her biri) 2500 ile 4500 dolar arasında değişir.

Yatırım getirisi hakkında, 2500 $ 0.16 BTC’dir. Yani, elektriğiniz bedavaysa, yaklaşık 6 ay içinde kendilerini amorti ederler (ama tabii ki gerçek sayı sizin elektrik maliyetlerinize bağlı olacaktır). Ancak, 6 ay mümkün olan en iyi durumdur (mümkün olan en düşük elektrik maliyeti ile mümkün olan en düşük satın alma fiyatı). Ayrıca madencilik zorluğunun sabit kalacağını varsayar (ki muhtemelen olmaz, zorluk dinamiktir ve kaç kişinin madencilik yaptığına bağlıdır – daha fazla kişi katılırsa, aylık BTC’niz düşer).

Black Shadow
Chia veya webdollar madenciliğini deneyebilirsiniz. Chia, sabit diski çok kullanır ama işlemci veya gpu’yu fazla kullanmaz. Bir ssd’de chia madenciliği yapmayın, çünkü onu çok yıpratabilir ve ona zarar verebilir. Chia ile ilgili başka bir şey de, madenciliğe başlamak için yaklaşık 320 gb kullanması (buna çiftçilik diyorlar) ve ilk bölümlerden sonra 100 gb civarında kullanması sona erecek, bu yüzden çok fazla boş alanınız olmalı. Webdollar, PoS (pay kanıtı) kullandığından işlemciyi fazla kullanmaz, bu nedenle bilgisayarınızı yavaşlatmamalıdır, ancak PoS ile madencilik minimum düzeyde webdollar gerektirir. Şu anda minimum 100 web doları (yaklaşık 0,07887 dolar 1 Mayıs) ama daha fazla jetonunuz olsa bile daha fazla benim olmayacak, bu yüzden 100 webdolarına ulaşırsanız daha iyi, başka bir cüzdan oluşturun ve bunu ilk cüzdanda madencilik yaparken yapın.

YORUMLAR YAZ