Filecoin (FIL), Chainlink’e (LINK) Entegre Olduğunu Açıkladı

Filecoin (FIL), Chainlink’e (LINK) Entegre Olduğunu Açıkladı

Filecoin (FIL) merkeziyetsiz depolama ağı bir yeniliğe imza atarak DeFi platformundan olan Chainlink (LINK) tarafına tam anlamıyla entegre olmayı başardı. Yapılan bu entegrasyon sayesinde Ethereum (EH) arasında ayrıca bir çok akıllı sözleşme özelliğine sahip blok zincirleriyle arasında bağlantı kurmuş olacak.

Yapılmış olan ilgili açıklamalara göz attığımız zaman bu entegrasoyn sayesinde (FIL) ve blok zincirleri tarafından bir çok bağlantı sağlanabileceğinin sinyallerini veriyor. Yapılmış olan bu entegre sayesinde gelecek yeniliklere göz atacak olursak, Chainlink orecla’ları, geliştiriciler için Web 3.0 altyapısının kullanılabilirliğine odaklamış olacak.

Filecoin Geliştirme Ekip Lideri Colin Evran:

Protocol Labs’ın lideri aynı zamanda (FIL) coin’in geliştiricisi yapılmış olan bu entegrasyon depolama işlemlerinin tamamen otomatik bir hale geleceğini ayrıca diğer blok zincirlerine erişim sağlamasını hedeflediğini belirtti. Altcoinler tarafında sürekli olarak hareketlenmeler devam ederken, FIL’in Chainlink (LINK) tarafına entegre olması, hem piyasada olumlu sinyaller almasını sağlayacak hemde geliştiricilere Web 3.0 deneyimini tam anlamıyla yaşatmış olacak.

YORUMLAR YAZ