• BITCOIN/TL
  286913,174
  % -2,55
 • ETHEREUM/TL
  16156.11
  % -5,39
 • BINANCE COIN/TL
  2514.12
  % -4,91
 • BITCOIN CASH/TL
  4085.88,406
  % -3,73
 • LITECOIN/TL
  1126.06
  % -3,08
 • COSMOS/TL
  82.81
  % -4,17
 • CARDANO/TL
  11.26
  % -3,71
 • TETHER/TL
  8.68
  % -0,29

Facebook Bitcoin (BTC)’i Satın Mı Aldı?

Facebook Bitcoin (BTC)’i Satın Mı Aldı?

Facebook dün sosyal medya üzerinden Bitcoin satın aldığına dair ortaya atılmakta olan söylentileri net bir şekilde yalanladı. Binlerce insan tarafından hevesle beklenen açıklama yüzleri güldürmedi. Peki bu haber nereden ortaya çıktı? Birçok sosyal medya hesapları bu en geniş çaplı olan sosyal medya ağının bilançosunda Bitcoin tutturduğunu öne sürdü. Ancak sonralardan bu söylenti ise bazı güvenilir kaynaklar tarafından doğrulandı. Ancak her ne kadar bu gündem maddesi büyün gündem başlıklarını geride bırakıp dikkatleri üstüne çekiş olsa bile hala bu konu hakkında yeterli bir açıklamada bulunulmadı.

Facebook’un Bitcoin (BTC) Satın Aldığına Dair Olan Söylentiler Hızlı Bir Şekilde Viral Oldu!

Peki eğer Facebook Bitcoin’i alsaydı durumlar nasıl değişirdi ve piyasa da bu durumdan nasıl etkilenirdi? Eğer Bitcoin satın alınmış olsaydı, 876 milyar dolar değerinde olan ve en büyük kripto para birimi olarak bilinen Bitcoin’i de bilançosuna eklemiş olan e n büyük şirket olacaktı. Bu durumda da potansiyel olan bir açıdan çok daha geniş olan potansiyel kurumsal benimsemenin de kapılarını aralamış olacaktı.

Şubat ayında, elektrikli otomobil üreticisi olan Tesla, Bitcoin’i benimseyen ilk S&P 500 üyesi oldu ve diğer büyük şirketlerin de aynısını yapması bekleniyor. Bitcoin‘den uzak olmasına rağmen sosyal medya devi hala kripto para biriminden çok uzakta durmaya devam ediyor. Diem, bu yıl Facebook tarafından desteklenen Diem Derneği tarafından pilotluk edildiği bildirilen Libra stablecoin’in bir başka versiyonudur. Mark Zuckerberg ise il kez 2018 yılı içerisinde kripto para birimlerine karşı olan ilgisini duyurmuştu. Bundan birkaç yıl sonra ise Facebook’un adı yine dijital kripto para birimleri ile geçti ancak bu sefer Marc Zuckerberg bu konu hakkında net bir açıklama yapmıyor.