Ethereum ETF Yolda 2022’de Gelebilir

Ethereum ETF Yolda 2022’de Gelebilir

Natixis Investment Managers Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Kurumsal Ürün ve ETF Başkanı Nick Elward, “Bir sonraki olası adım, diğer madeni paralar için ek ETF’lerin piyasaya sürülmesidir. Muhtemelen 2022’nin başlarında bir ether ETF olacak,” dedi. “Muhtemelen 2022’nin başlarında bir eter ETF olacak.”

Üst düzey fon yöneticileri George Soros ve Stanley Druckenmiller de dahil olmak üzere büyük profesyonel ve kurumsal yatırımcılar kriptoya yatırım yapıyor. Yine de, en son geri çekilme, bitcoin ve diğer kripto fiyatlarının ne kadar kötü bir şekilde değişken olabileceğinin açık bir hatırlatıcısıdır.

Bu Kış Kripto Paralar İçin Daha mı Sakin Geçecek ?

Cnn’nin haberine göre birçok yatırımcı 2017’de bitcoin’e koştu ve fiyatların o yılın Aralık ayına kadar madeni para başına yaklaşık 1.000 dolardan 20.000 doların biraz altına yükselmesini izledi.
Ardından, Bitcoin’in 2018’in sonunda yaklaşık 3.500 $’a kadar düştüğü çöküş geldi. Bu fiyatlar açıkça toparlandı – ve sonra biraz – ancak madeni paranın 20.000 $ işaretine geri dönmesi Aralık 2020’ye kadar sürdü.
Kripto fiyatlarındaki bu tür büyük dalgalanmalar muhtemelen kalıcı olacak. Uzmanlar, kilit noktanın yatırımcıların onları sindirmeyi ve kaçınılmaz iniş çıkışları atlatmayı öğrenmesi olduğunu söyledi.

Ethereum etf yolda

Bitcoine Akım Devam Edecek

Dijital varlık servis sağlayıcısı Bitfrost’un yönetici Ortağı Anton Chashchin, CNN Business’a gönderdiği bir e-postada, “Piyasada bir kereden fazla düzeltme gözlemledik” dedi. “Kurumsal yatırımcılar kar elde etmeye başlarsa, bu bir dalgalanma etkisine neden olabilir.”
Ancak bu büyük firmaların, geleneksel hükümet destekli para birimlerine zarar verebilecek enflasyona ve artan faiz oranlarına karşı potansiyel bir koruma olarak bitcoin’e akın etmeye devam edeceğini de sözlerine ekledi.
Chashchin, “Kurumsal yatırımcı ilgisinin kaynağı Kayıp Korkusu (FOMO) olsa bile, tüm kurumsal kararlar dikkatli bir şekilde değerlendirildikten sonra alındı. Bu firmalar kriptoların potansiyel faydalarına geldi.” Dedi.
Kripto para birimlerinin artan benimsenmesi ve meşruiyeti de muhtemelen oynaklığın bir kısmının azaltılmasına yardımcı olacaktır. Fiyatlar hala keskin bir şekilde hareket edebilir, ancak değişimler son birkaç yıldaki kadar şiddetli olmayabilir.
Ethereum uyumlu bir blockchain firması olan Ava Labs başkanı John Wu, “Daha derin ceplere ve daha sağlam ellere sahip daha büyük kurumların kripto satın alması yardımcı olacaktır” dedi. “Kalıcılığa dayanabilirler.”

Etherium ETF ile Btcyi Geçebilir

Merkezi olmayan bir finans kredisi şirketi olan Nimbus Platform’un CEO’su Alex Lemberg, “Kriptoların faydasına bakmalısınız. Eter sonunda bitcoin’den daha büyük olabilir. NFT işlemleri için raylar bu” dedi.
Ava Labs’tan Wu, yatırımcıların bitcoin’in ötesine geçeceğini de düşünüyor.
“Kripto dünyasında daha fazla dağılma bekliyoruz. Fiyatlar benimsemeye dayalı olarak daha fazla hareket edecek” dedi. “Kriptolar çok fazla birlikte işlem görmeyecek.”

YORUMLAR YAZ