Ethereum En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Ethereum En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Dünya genelinde en çok kullanılan kripto paralardan olan Ethereum, psikolojik sınır olarak tabir edilen 3.000 dolar seviyesini de aştı. Gerçekleştirilen alım satım işlemlerinde değerini 3.107 dolara yükselterek böylelikle son bir yıl içerisinde 10 kat değer kazanmış oldu.

Son yıllarda en çok konuşulan yatırım araçlarından olan kripto paralar, yatırımcısını büyük ölçekte memnun ediyor. Özellikle geride bıraktığımız 6-7 aylık süre içerisinde gerçekleşen yükseliş trendi ile birçok kripto para biriminin daha da değerlenmesini sağladı. Hatta bazı kripto para birimleri ki tüm zamanların en yüksek değerine birçok kez sahip olarak yatırımcılarının yüzünü güldürmeye devam etti. Değerine değer katan kripto paralardan biri de Ethereum oldu.

Ethereum Dünyada İkinci Sırada Yer Alıyor

ETH, 358 milyar dolar değerinde toplam hacme sahip bir kripto para birimi. Dünya genelinde Bitcoin’den sonra en çok tercih edilen ikinci kripto para birimi olarak işlem görüyor. Geride bıraktığımız yıl içerisinde yaklaşık olarak 200 dolar seviyelerinde bir değere sahip olan ETH, şu sıralarda ise psikolojik sınır olarak belirtilen 3.000 dolar seviyesinin de üzerine çıkmış durumda. Yaşanan bu 10 kat değerinde yükseliş ile ETH’a yatırım yapmayı tercih eden bir çok yatırımcının da ciddi oranlarda kar etmesini sağladı.

Dünya genelinde ikinci en büyük kripto para birimi olarak değerlendirilen Ethereum, 3.095 dolar seviyesinde işlem görüyor. Alım satım işlemlerinin gerçekleştiği sırada yaşanan en yüksek seviye ise 3.107 dolar olarak gözlemlendi. Kripto para birimlerinin çoğu kişi tarafından spekülatif varlıklar olduğunu düşünüldüğünde bu seviyedeki bir kripto paranın da sağlıklı olamayabileceği düşünülebilir. ETH’un yükselişi devam edecek mi yoksa tekrar psikolojik sınırın altına mı ineceğini görmek için beklemek gerekecek.

YORUMLAR YAZ