Türkiye’nin Bu Hafta En Çok Aratılmakta Olan 9 Altcoin Hangileri?

Türkiye’nin Bu Hafta En Çok Aratılmakta Olan 9 Altcoin Hangileri?

Altcoin’ler Bitcoin alternatifleri olarak bilinirler. Çünkü en azından bir dereceye kadar da Altcoin’ler en az bir Bitcoin bileşeninin yerini geçiyor olmayı ya da bu Bitcoin’leri tamamen geliştirmeyi amaçlamaktadırlar. Şu anda piyasa üzerinde bilinmekte olan yüzlerce Altcoin yer almaktadır.

Ancak tam olarak da borsalarda işlem görmekte olan 7.307 adet Altcoin vardır. Birden fazla Altcoin, Bitcoin klonlarından biraz daha üst seviyededirler ve bunların işlem hızı da dağıtım yönetimi veya karma algoritması gibi oldukça küçük olan özellikleri geliştirme odaklıdırlar.

Türkiye’nin Bu Hafta En Çok Aratılmakta Olan 9 Altcoin Hangileridir?

Hem yerel hem uluslararası bazda yapılan ölçümlere göre Türkiye’nin bu hafta en çok aradığı proje Dogecoin oldu. Dogecoin, globalde de zirveyi çekti.

Türkiye’de en çok aranan 9 adet dijital para birimi bulunmaktadır. Bunlar ise sırası ile Dogecoin (DOGE), FC Barcelona Fan Token (BAR), BitTorrent (BTT), Bitcoin (BTC), Litentry (LIT), Syntropy Coin (BNB), GateToken (GT), Avalanche (AVAX), WINk (WIN) ev son olarak da Ecomi (OMI) olarak sıralanmaktadırlar.

Dijital Para Birimleri

Dünya genelinde en çok aranmakta olan bazı dijital para birimleri yer almaktadır. Bu listede de 29 adet dijital para birimi ve bununla beraber de bazı Bitcoinler yer almaktadır. Bunlar sırası ile Dogecoin (DOGE), Binance Coin (BNB), PancakeSwap (CAKE), VeChain (VET), Solana (SOL), Chainlink (LINK), Ampleforth Governance Token (FORTH), Alien Worlds (TLM), Ethereum (ETH), Ampleforth (AMPL), Bitcoin (BTC)

Injective Protocol (INJ), Mirror Protocol (MIR), BitTorrent (BTT), Cosmos (ATOM), Cardstarter (CARDS), Verasity (VRA), Nano (NANO), Polygon (MATIC), Exeedme (XED), Band Protocol (BAND), Ecomi (OMI), Cardano (ADA), Polkadot (DOT), WINk (WIN), Bridge Mutual (BMI), TRON (TRX), XRP, Chiliz (CHZ) ve en son olarak da Terra (LUNA) olarak sıralanmaktadırlar.

YORUMLAR YAZ