Elon Musk’un Her Bitcoin Tweet’ine Bitcoin Alan Bot

Elon Musk’un Her Bitcoin Tweet’ine Bitcoin Alan Bot

Elon Musk’un Her Bitcoin Tweet’i Olay Oluyor

Elon Musk, Bitcoin’i hem işinin bir parçası haline getirdiği Tesla’nın CEO’su rolünde hem de renkli Twitter hesabından yaptığı paylaşımları ile kripto para piyasalarında büyük bir etkiye neden olmaktadır. Musk’un kripto paralarla ilgili attığı her tweetinde paralar yükselişe geçiyor.

Aslında tüm bunlar Londra merkezli bir kripto para traderi olan Andrei’nin Elon Musk için BTC hakkındaki tweetleri attığında Bitcoin satın alabilecek bir yöntem geliştirmesine neden oldu. Andrei, bu yöntem ile Musk’un tweet atmasından hemen birkaç saniye sonra takipçiler bir işlem gerçekleştirebilecekleri uyarısında bulundu.

Andrei ile yapılan röportajda; hisse senedi satın almanın veya satmanın bu yöntem ile otomatik olarak gerçekleştirdiklerini ifade ediyor. Musk’un sosyal medyadaki etkisi çok büyük. Söylemleri, paylaşımları, yorumları fiyatları çok büyük oranda etkilemektedir. Kullanıcıların Musk’un fiyatları belirlemedeki etkisi gerçekleşmeden hemen satın alabilirlerse kar etmeleri çok büyük olasılıktır.

Andrei, Musk’un yorumları olumlu ya da olumsuz olmasının çok önemli olmadığını ifade ederken, şu ana kadar kripto paralar için herhangi bir olumsuz yorumları olmadığını dile getirdi. Ama Musk değişebilir diyerek sözlerine; Musk o kadar öngörülemez biri ki, bugünlerde Bitcoin berbat diye söylemde bulunan bir tweet atabilir” diyerek kripto para kullanıcılarına uyarıda bulunuyor. Aslında Musk kripto paralara yön verecek şekilde ilerliyor. Bu da kripto paraların Musk’a göre değişim gösterdiğini ve onları yönlendirdiğini belirtiyor. Elon Musk’u takip etmenin hem zararı hem yararı olabileceği görüşünde!

YORUMLAR YAZ

  • Tesla, Bitcoin ile Araç Satımını Askıya Aldı | Kripto Para Haberleri12 ay önce
  • […] Musk tarafından yapılan bu açıklamaya gerekçe olarak ise Bitcoin işlemcileri ve madenciliği için kullanılan fosil yakıtların her geçen gün artan […]

  • Bitcoin Hakkında Elon Musk'tan Açıklama | Kripto Para Haberleri1 sene önce
  • […] dolarlık bilançosuna göre, şirket Bitcoin satışlarından 101 milyon dolar kar elde etti. Elon Musk, Twitter’da yaptığı açıklamada Tesla’nın BTC’in likiditesini kanıtlamaya […]