Dünyaca Ünlü CIO: “Bitcoin Bu Seviyeyi Görebilir”

Dünyaca Ünlü CIO: “Bitcoin Bu Seviyeyi Görebilir”

Dünyaca Ünlü CIO: “Bitcoin Bu Seviyeyi Görebilir”

Ünlü CIO Guggenheim Bitcoin hakkında çok önemli bir açıklama yaparak ““spekülatif bir balon” içinde yer aldığını ve Bitcoin rallisinin sürdülebilir olmadığını belirtti. Ünlü Tv kanalı olan CNN ile yaptığı röportajda, Julia Chatterley’e şu anda lider olan kripto para biriminin riskten kaçma duygusuna kapılırsa 20.000 $ seviyesine kadar inebileceğini belirtti. Bu açıklama BTC satın almayı düşünen ya da sahip olan kişileri oldukça şaşırmasına neden oldu. Guggenheim CIO Scott Minerd şunları ekledi;

“Kaçış anı görüldüğünde, BTC’de 22.000 ila 30.000 dolar arasında geri çekilme yaşanılabilinir.

Bu seviyelerin uzun vadeli yatırımcıları için iyi olacağını belirten Minerd bu şekilde konuşsa da Bitcoin en düşük seviye olan 55.600 $’a indikten sonra tekrar yükselerek 56.610 $ seviyesine çıkıp artış ivmesi gösterdi.

Bitcoin için Uzun Vadeli Görünüm

Minerd’e göre Aralık ayı ortalarında 400.000 $ BTC tahmini kripto para birimi topluluğuna büyük bir mutluluk rüzgarı esmesine neden oldu. Oldukça kısa süreçten sonra Minerd piyasalarındaki köpüklenme uyarısı sebebiyle düşüşe geçmişti. Bazı kişiler, Guggenheim Minerd’in en kıymetli kripto para birimi olan BTC’yi  daha uygun fiyata satın alabilmesi yani çıkarları için kasıtlı olarak düşürmeye çalıştığını öne sürüyor. Chatterley ile yapılan en son röportajda boğa tahmini sorusu yöneltildiğinde, Minerd, kripto para biriminin (BTC) “10 ila 20 yıl” arasında uzanan bir süre boyunca böyle bir hedefe ulaşabileceğini belirtti.

YORUMLAR YAZ