Dogecoin Yeterince Popüler Mi?

Dogecoin Yeterince Popüler Mi?

Bir internet karakterinin sosyal medyanın ilgi odağı olacağını kim düşünebilirdi? Geçtiğimiz birkaç hafta ve ay içinde popülaritesi o kadar arttı ki, Dogecoin ile ilişkili çoğu şirket manşetlere çıktı. Küresel bir sohbet ve gerçek zamanlı akışlı medya platformu olan Hello Pal, trafikte bir artış kaydettikten sonra web sitesinde bildirildiğine göre en son platformdur. Karşılaştığı geçici sunucu aşırı yükünün arkasındaki ana neden, Hello Pal’ın Doge madenciliğine yatırım yaptığını duyurmasıydı.

Dogecoin Yeterince Popüler Mi?

Bu yılın şubat ayında Hello Pal, Doge ve Litecoin’in özel madencilik tesislerinde% 15 hisse satın aldı. Bu, Madencilik ve LTC madenciliğine adanmış en az 12.500 madencilik ekipmanının ilk % 51’inin satın alınmasını içerir. Bu gelişmenin haberi ile Hello Pal web sitesindeki trafik % 1000’den fazla arttı.

Tesisin, 70MW madencilik kapasitesine sahip 90.000 ünite ile DOGE‘ye adanmış dünyanın en büyük madencilik operasyonlarından biri olduğu söyleniyor. Bu, DOGE / LTC global hash oranının % 5’ini oluşturur.

Elon Musk sayesinde bu şaka para birimi daha yeni popüler hale geldi. Bir hafta önce, bir analist firması şubat ayında Doge’in Twitter’da “en çok tartışılan dijital varlık” olan Bitcoin, Ether ve diğer alternatifleri geride bıraktığını keşfetti. Beklendiği gibi, Ergo ve Hello Pal gibi birçok şirket kripto madenciliğinin potansiyelini görüyor.

Dogecoin Bir Finansal Varlık Mı, Kültürel Bir Ürün Mü?

Madeni paranın etrafındaki his, bazı uzmanlara aynı konuyu açıklığa kavuşturmak için ilham verdi. Bazı bireyler, DOGE’nin büyük mali kazançlar getirmesi yerine, Internet kültürüne uyum sağlamak isteyenler için olduğunu da düşünüyor. RMIT Üniversitesi’nden araştırmacılara göre; Dogecoin bir finansal varlık değil kültürel bir ürün olarak görülmelidir. Gerçek şu ki, birkaç kripto para birimi kullanıcısı onu büyük miktarlarda yatırım veya normal işlemler için tutuyor. Aksine, Dogecoin sahibi olmak bir kültüre katılmaktır. “

YORUMLAR YAZ

  • TL ile Shiba Inu (SHIB) Nasıl Alınır? | Kripto Para Haberleri12 ay önce
  • […] Musk’ın desteği ile Dogecoin bu yıl ciddi bir yükseliş yaşadı. Geçtiğimiz haftalarda Elon Musk tarafından destek gören […]