• BITCOIN/TL
  286577,630
  % -3,11
 • ETHEREUM/TL
  16110.67
  % -6,02
 • BINANCE COIN/TL
  2514.81
  % -4,93
 • BITCOIN CASH/TL
  4088.06,259
  % -3,78
 • LITECOIN/TL
  1126.74
  % -3,26
 • COSMOS/TL
  82.68
  % -4,53
 • CARDANO/TL
  11.29
  % -3,65
 • TETHER/TL
  8.68
  % -0,29

Dogecoin (DOGE) Popülerliğini Arttırmaya Devam Ediyor

Dogecoin (DOGE) Popülerliğini Arttırmaya Devam Ediyor

Dogecoin ciddi anlamda kabuğunu kırarak “meme” tokeni olma sınırlarını aşmaya devam ediyor. Bilindiği üzere Dallas Maverics, NBA’in en büyük takımlarından birisi olmasının yanı sıra kripto para konusuyla da yakından ilgileniyor. Ayrıca maç biletleri, aksersuarlar ve diğer tüm ürünlerin satın alımının Dogecoin ile yapılması için alt yapı hazırladıklarını resmen duyurmuş oldu.

Bu söz konusu açıklama ise Dallas Mavericks’in sahibi olan Mark Cuban tarafından yapıldı. Mark Cuban sözlerine “iş hayatında bazı zamanlarda bu tarz eğlenceli aksiyonlar almak gerekiyor” sözleriyle şaşırtıcı hareketlerde bulunmuş oldu.

Dallas Mavericks’in yapmış olduğu bu açıklama kripto paralar ile alakalı ilk yorumları değil. 2019’un Mayıs ayları içerisinde Bitcoin (BTC) ile ödeme almaya başladıklarını duyurmuştu ve kripto paralar ile alakalı düşünceleri net bir şekilde ortaya çıkmıştı. Bitcoin (BTC) ödemelerini BitPay alt yapısı ile alıyordu aynı şekil de Dogecoin (DOGE) ödemelerinin de BitPay alt yapısı ile olması düşünülüyor.

Ünlü milyarder Mark Cuban, ayrıca adından sürekli olarak kripto paralar ile de söz ettirmeye devam ediyor. Kullanmış olduğu sosyal medya hesapları üzerinden zaman zaman sıklıkla (DOGE) coin için paylaşımlarda bulunuyor. Bu arada yatırım yapma konusunda bilgi sahibi ve tecrübe edinmesi için kendi oğlu için de (DOGE) coin kullanımını gerçekleştirdiğinin de altını çizelim.

Dogecoin Yükselişi Sürüyor

(DOGE) coin bir “meme” tokeni olarak piyasaya sürüldü yani sadece şaka amacıyla oluşturulmuş bir şeydi. (DOGE) coin yükselişinde en önemli rol alan kişiler arasında Elon Musk, Snoop Dogg gibi ünlü isimlerinde kilit rol oynadığını bilmenizde fayda var. Geçtiğimiz günlerde coin yaratıcısı, bu talebe istinaden coine bir güncelleme vereceğini ve bu kadar popülerken değerinin artacağını belirtmişti. Bu arada (DOGE) coin çok kısa bir süre sonra tüm Bitcoin ATM’lerinde ki yerini de almış olacak.