DODO Saldırıya Uğradı, 2,1 Milyon Dolarlık Kayıp Söz Konusu

DODO Saldırıya Uğradı, 2,1 Milyon Dolarlık Kayıp Söz Konusu

Merkeziyetsiz borsa sağlayıcısı olarak bilinen DODO, kısa bir süre önce kötü amaçlı kişiler tarafından saldırı altına alındı. Dünyanın en güvenli 3. kripto para borsası olan Binance’de çok yakın bir zaman içerisin de listelenmişti. Yaklaşık olarak yakın kısa bir süre önce saldırganların hedefi olan popüler defi projesi tam olarak 2,1 milyon dolarlık bir kayıp yaşamasına neden oldu.

Popüler Defi Projesi DODO Saldırıya Uğradı

Kısa bir süre önce Luciano adlı kişi tarafından Twitter’dan bir paylaşım yapıldı. Yapılan paylaşımda ise WCRES/USDT havuzunun saldırganlar tarafından hedef alındığını belirtiyor. Eylemi gerçekleştiren saldırganların ise sahte token üretimi tekniği kullanarak, havuzun tüm likiditesini boşalttığını belirtiyor.

Öte yandan DODO tarafından yapılan açıklamalar baz alındığın da V2 Crowdpool havuzu saldırganların hedefi olmuş. Ayrıca bir diğer açıklamada ise Crowdpool olmayan ve V1 havuzlarının ise bu saldırılardan etkilenmediğini belirtiyor. Tam olarak saldırıya maruz kalan ve etkilenen havuzların WSZO, WCRES, ETHA ayruca FUSI oldukları belirlendi.

DODO saldırıya uğradı bunun hemen ardından DODO ekibi portal üzerinden havuz üretimini geçici bir süreliğine durdurdu. Bunun başlıca nedeni ise topluluk tarafından yeni havuzların üretilmesi ve likidite eklenmesinden ötürü alınmış bir önlem olarak görünüyor.

DODO tarafından şüpheli etkinliklerin sorumlusu ise kötü amaçlı kullanıcıların bu işlemleri sağladığı yönünde. Bu gelişmenin hemen ardından ise güvenlik ortakları ve iş ortakları ile beraber eş zamanlı çalışmalar gerçekleştirdiklerinin altını çiziyor, ayrıca Binance ile de iletişim halinde olduklarını belirtiyor. Şuan için kayıp olarak bilinen tüm fonların DODO ekibi tarafından söylentilere göre kesinlikle bulunabileceği ve takibinin yapıldığı aktarılıyor.

Twitter üzerinden yapılan tartışmalar baz alındığında ise şuan için kayıp olan tüm fonların gizliliği yüksek olan araçlar sayesinde aklanmış olabileceği konuşuluyor. DODO 2020 Yılı’nın Ağustos ayı içerisinde Diane Dai tarafından piyasaya sürüldü ayrıca 600.000 dolar kadar bir geliri çekirdek fonlamada topladığını da hatırlamakta fayda var.


Binance Labs’ın da ayrıca katılmış olduğu fonlamada 5 milyon dolar gibi ciddi bir rakam da ekstradan toplanmıştı. Bu aralar sıklıkla karşımıza çıkan Binance Smart Chain projelerinin saldırıya uğramaları ve ciddi kayıplar vermeleri ise büyük endişelere yol açmaya başladı.

İlgili gelişmeleri yakından takip ediyor ve sizlerle paylaşıyor olacağız.

Binanceye Üye Nasıl Olunur? Nasıl Kullanılır-Dev Rehber 2021

Binanceye Üye Nasıl Olunur? Herkese merhabalar bu içeriğimizde Türkiye'de bir ilk niteliğini taşıyan binance kripto para borsası için hazırlanmış dev rehber ile tüm merak ettiklerinizi gidermiş olacaksınız. Bu rehberde içeriğimize yer vereceğimiz ana konular aşağıda ki maddeler de yer almaktadır. Ayrıca alt ilgili maddelerle de desteklenerek üyelik kurulumundan, kullanımına kadar tüm her şeyi tek bir çatı altında dev rehber olarak sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz. binanceye nasıl üye olunur

İlgili İçerik
YORUMLAR YAZ