Delist Ne Demek

Delist Ne Demek

Delist Ne Demek

Delist ne demek aramasını yaptınız ve karşınıza yazımız çıktı lafı dolandırmadan hemen önce kısaca söyleyelim.Delist = Listeden çıkartılmak demektir.Örneğin bir hisse senedi listelendiği satışı alışı olduğu borsadan çıkartılmasıdır.Kripto dünyası içinse hemen örnekle anlatalım örn. ada coin şuan binance borsasında listeleniyor.Binance borsasında alım satım imkanı mevcut binance ada coini delist etmesi demek artık binance markette listelenmemesi demektir.Bir daha tekrar list olana kadar binance borsasında ada coin alım satımı yapamazsınız.

Delist Olan Coine Ne Olur ?

Delist olan coin herşeyden önce değer kaybeder , borsadan kovulmak gibi birşey aşırı olumsuz bir durum.Delist olan coinden eğer elinizde varsa başka listelendiği borsa varsa oraya coinlerinizi taşıyabilirsiniz.Eğer başka borsada listeli değilse geçmiş olsun diyebiliriz.Coin ekibinin sizden bu coini alması bence imkansız .

Neden Delist Olur ?

Delist olmanın sebepleri vardır listelendiği borsanın şartlarını yerine getirmiyordur, fiyatlarda aşırı manipüle vardır, fiyatlar aşırı düşmüştür veya coin ekibinde sorunlar vardır.Özelliklede güven sorunu olan coinler delist olmaya yakındır.Geleceği olmayan geçici coinler delist olmaya yakındır.Coin hacmi çok düşüksede delist olabilir.

Delist Ne Demek ?

Özet olarak delist listeden çıkartılmak demektir.Listelendiği işlem gördüğü borsadan çıkartılmasıdır.Umarım böyle bir şeyle karşılaşmazsınız.

 

YORUMLAR YAZ