CARDANO’nun Piyasalardaki Hızlı Yükselişi

CARDANO’nun Piyasalardaki Hızlı Yükselişi

Uzun vadeli yatırımcıların ilk tercihleri arasında yer alan Cardano, son verilerde Coinbase üzerinde 1 milyon doların üzerinde vadeli işleme sahip olarak dikkatleri üstüne çekti. ADA’nın kripto para borsasında yer alan hissesinin çok geniş kapsamlı yatırımcıya sahip olduğu biliniyordu. Bu gelişme ile yeni yatırımcılar da ADA’yı takibe almaya başladı.

CARDANO’nun Piyasalardaki Hızlı Yükselişi

CARDANO (ADA), uzun dönem seyrettiği 1$ seviyesini aştı ve beklenmedik bir şekilde 1,5 $ seviyelerine çıkarak yatırımcılarını şaşırttı.  Piyasaya dönem başında etkili bir giriş yapan ADA, bu başarısı ile Etherium ağına benzer bir role sahip oldu ve gelecekteki yeri hakkında oldukça umut verdi. Yakın dönem kar oranında %590 oranına kadar çıkan ADA, bu hareketi ile de yeni yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardı.

CARDANO’nun Artışı ile Blockchain Transferleri de Hız Kazandı

ADA’nın yakaladığı bu hızlı çıkış, spot ticari hacmini ve Litecoin’in önüne geçen Blockchain transferlerinin de artmasına neden oldu. Yatırımcıların CARDANO’ya olan yoğun ilgileri daha şimdiden 2021 yılında gerçekleşecek olan vadeli işlem sözleşmelerinde de beş kat büyüme sağladı.

Normal koşullarda 1 milyon dolar olan açık pozisyonunun aşılması, piyasa genelinde sadece Bitcoin ve Etherium’a özgü bir durumdur. Etherium bile sahip olduğu başarıya ve büyüme oranına göre sadece 2 milyon dolarlık açık pozisyon işlem hacmine sahiptir.

ADA’nın Ticaret Hacmi Giderek Güçleniyor

Fiyatlarda herhangi bir değişim izlenmeden önce, birim üzerinde meydana gelen alım satım işlemleri sadece küçük bir kullanıcının sahip olduğu tabanı yansıtmaktadır. ADA bu faktör ile göz önüne alındığında yakaladığı başarıyı daha iyi anlamak mümkündür. Son dönem yakaladığı başarı ile ADA’nın kripto para piyasasında ilk 5’te yer alması beklentiler arasındadır.

YORUMLAR YAZ