Cardano İlk Stablecoin’ini Başlatıyor!

Cardano İlk Stablecoin’ini Başlatıyor!

Cardano blok zincirinde ilk defa AGE USD adı verilen bir algoritmik stablecoinin piyasaya çıkarması planlanmaktadır. Oldukça fazla teknolojiye sahip olan Emurgo, ilk kez 2021 yılının Ocak ayında AgeUSD stablecoin’i duyurdu. Firma tarafından ilk baştan beri Ergo Foundation Emurgo ve IOHK’nın ana firması Charles Hoskinson’s Input ve Output şirketleri arasında bir ortaklık olduğu duyuruldu. Yapılan ortaklıkla beraber Cardano ‘nun giderek değer kazanacağı düşünülüyor. Son zamanlarda giderek artan altcoin miktarı sebebiyle yatırımcı Bitcoin’den daha çok altcoine yönelmeyi tercih etmiştir. Hal böyle olunca piyasanın da giderek yükseldiğini görüyoruz.

Cardano 1.40 Dolar Seviyesinde!

Uzun zamandır beklenen güncellemeye kısa bir süre kaldı. Bir firmanın verilerine göre Ada son ATH değeri 14 Nisan 2021 tarihinde 1,55 dolar olarak gerçekleştirildi. Ada da anlık olarak şuanda 1,40 dolar seviyesinden işlem görmektedir. Şimdilerde 44 milyar dolar piyasa değerine göre kripto para birimleri arasında yedinci en büyük birim olarak karşımıza çıkan bu değer zamanda Dogecoin’in önüne bile geçebilir.

Dogecoin bildiğiniz üzere büyük kripto para birimleri arasında yer almaktadır. Her geçen gün değeri artan Dogecoin’i Ada yakalayacak gibi gözüküyor. Yatırımcısını her gün sevindiren Ada, giderek artış gösteriyor. Dogecoin ile kıran kırana yarış içerisine giren Ada şimdilerde 1,40 seviyesinden işlem görse de giderek artacağını düşünüyoruz.

Ada ’ya Yatırım Yapılır Mı?

Eğer bir altcoin almayı düşünüyorsanız bunun hangisi olacağını araştırıyorsanız sizlere bilgi vermek istiyoruz. Ada her geçen gün farklılık gösterdiği için şuanda yatırım yapmanız için doğru bir birim olmadığını söyleyebiliriz. Alt tabanda olan bir altcoine yatırım yaptığınızda o altcoin değer kazandığı zaman siz de paranıza değer katabileceksiniz. Hala yatırım yapmak için neyi bekliyorsunuz?

YORUMLAR YAZ

  • Türkiye’nin Bu Hafta En Çok Aratılmakta Olan 9 Altcoin Hangileri? | Kripto Para Haberleri1 sene önce
  • […] Verasity (VRA), Nano (NANO), Polygon (MATIC), Exeedme (XED), Band Protocol (BAND), Ecomi (OMI), Cardano (ADA), Polkadot (DOT), WINk (WIN), Bridge Mutual (BMI), TRON (TRX), XRP, Chiliz (CHZ) ve en son […]