Bitcoine Dev Şirketlerin İlgisi Devam Ediyor 2021

Bitcoine Dev Şirketlerin İlgisi Devam Ediyor 2021

Bitcoin’e Yatırım Yapan Dev Şirketlerin Sayısı Giderek Artıyor: Şimdide Dev Petrol Şirketi BTC Yatırımı Yaptığını Açıkladı

Norveçli petrol milyarderi Kjell Inge Rokke, BTC yatırımlarını büyütmeye kadar verdi. Norveçli milyarder, Seetee adını vereceği yeni bir girişim ile birlikte BTC başta olmak üzere diğer kripto paralara yatırım yapacak.

Rokke’nin bu kararı vermesinde hem BTC piyasasında söz sahibi olan dev şirketlerin hem de çevresindeki ekonomistlerin fikirleri oldu. Rokke, hayata geçireceği bu girişim kararında Bitcoin hakkında son derece bilgili olan, bu alana hakim kişilerin BTC değerinin artmasının kaçınılmaz olduğunu söylemesinin etkisi olduğunu söyledi.

“Bitcoin’in milyar dolarlara ulaşması imkansız değil”

Seetee’nin internet sitesinde de bazı açıklamalarına yer verilen Rokke, burada paylaşılan bilgilerde, BTC’nin her zaman sıfıra inme ihtimalinin olabileceğine dikkat çekti. Rokke bu ihtimalin göz ardı edilemeyeceğini fakat bunun dışında BTC’nin yeni bir para biriminin çekirdeğini de oluşturabileceğini söyledi.

Rokke’nin açıklamasında Bitcoin’in milyar dolarlara ulaşmasının da imkansız olmadığı düşüncesine yer verildi.

Ortaklar ile birlikte büyüme hedefleniyor

Seetee’nin yaptığı yatırım şu an için 58 milyon dolarda kaldı. Bu tutar küçük bir başlangıç gibi dursada, şirket diğer yatırımcı ortakları da alarak yatırımlarını arttıracak. Bunun dışında şirket, likit yatırım yapılabilir varlıklarını kripto para cinsinden tutmayı düşünüyor.

Bu girişimlerin bu yıl içinde artması ve kurulacak ortaklıkların yıl sonuna kadar belirlenmesi de hedefleniyor.

YORUMLAR YAZ