Bitcoinde Büyük Düşüş 9 Mayıs 2022

Bitcoinde Büyük Düşüş 9 Mayıs 2022

Bitcoinde Büyük Düşüş

Dün akşam bu acı şoku yaşamayan yoktur herhalde, 33kdan 29.7k marjin piyasayada görüldü.Bir çok hesap liq oldu bir çok kişi battı malesef. Sebebi nedir peki ? Bitcoin neden düştü ?

Bitcoin Neden Düştü ?

Bitcoin 38k kırıldıktan sonra düşüşünü hızlandırmıştı bitcoinde genele baktığımızda 7 haftadır kırmızı yanan mum var.7 haftadır düşüş devam ediyor.Peki dün gece neden bu kadar düştü 30k kırıldı derseniz bunun sebebi Luna vakfının 40.000BTC satması.Luan battımı dedikoduları ve sonunda gelen BTC satışı.Düşmeye meyilli olan bitcoini 30k altına attı.Bitcoinle ile birlikte tüm markette ortalama %10 düşüş meydana geldi.

Bu Düşüşlerde Zarar Görmemek İçin Ne Yapılmalı ?

  1. Bu piyasadan ekmek yemek istiyorsanız öncelikle eğitim almalısınız teknik analiz eğitiminiz olmalı.Udemy’de ninja traderın eğitimini alabilirsiniz fena değil.
  2. Her zaman stratejiniz olmalı her işlemde şuradan alıcam şu noktada zararı kabul edip stop olucam şu noktada kar alıcam gibi.
  3. Stopsuz işlem kesinlikle açılmamalı, örneğin 38kda btcde stop olan biri bugün 30kdan btc alabilir .
  4. Destek ve direnç noktalarına göre işlem açılmalı ortadan işleme girilmemeli.
  5. Emirsiz işlem açılmamalı.Yani bu noktaya gelirse alırım gelmezse almam demeniz gerek.Aman çok arttı ben kaçırmayayım derseniz zararla sonuçlanır.

Söylediklerimiz yatırım tavsiyesi değildir…

 

 

YORUMLAR YAZ