Bitcoin Yükseliyor Mu? Son Gelişmeler

Bitcoin Yükseliyor Mu? Son Gelişmeler

Yaptığı sert bir düşüşle geçen bir haftanın ardından hala kritik destek seviyesinin üzerinde seyreden Bitcoin fiyatında küçük artışlar meydana geliyor. Bitcoin , geçtiğimiz 24 saatte %4 kar ve son 7 gün içerisinde de %8.3 zarar ile 53.005 $ üzerinden işlem görüyor.

Bitcoin Yükseliyor Mu? Son Gelişmeler

Dün söylendiği üzere, bugün büyük D-Day olabilir. Piyasada, yaklaşık 6 milyar dolarlık BTC opsiyonunun sona ermesi yönünde pek çok beklenti mevcut. Bazı analistler bu durumun BTC fiyatı aşırı derecede yükselteceğini düşünüyor. Analist Clemente’in söylediğine göre, 4 milyar dolarlık opsiyonun süresi en son dolduğunda, BTC fiyatında önemli bir artış gözlenmişti.

IntoTheBlock tarafından yayımlanan bir rapor, son dönemdeki fiyat hareketliliğini ayılar ve boğalar arasında geçen bir savaş olarak tanımlıyor ve opsiyonun sona ermesinin piyasada pek çok spekülasyona neden olduğuna inanmakta. In/Out of the Money Around Price (IOMAP) ölçüsü referansına göre 677.000 BTC adresi 53.000$’a yakın satın alırken bu durum onu belirleyici bir alan haline getirmiş oldu.

BTC fiyatını şu anki seviyesini sürdürülebilir bir şekilde geri kazanmayı başarabilirse, boğalar büyük bir kar elde edebilir. Bunun yanı sıra, BTC düşüşe geçer ve bu seviyeyi tekrar kırarsa, fiyat 48.000$’ın da altına düşebilir.

Tüccar Michaël van de Poppe da bu durum için “söylenti al, haberi sat” etkisinin geçerli olduğuna inandığını belirtirken bu tür sözleşmelerde alım satımın zaten hafta içerisinde gerçekleştiğini ve fiyatın önümüzdeki süreçte tekrar dengeye geleceğini düşündüğünü söyledi.

Volatiliteye sebep olan olayın üzerinden geçtikten sonra BTC fiyatının dibe vurabilmesi muhtemel. Tüccar van de Poppe, 49.500 ila 51.000 dolar arasını destek bölgesi olarak tanımlıyor. Buna ek olarak ilerleyen süreçte BTC, yukarı yönlü ivmesini korumak için 54.000-56.200 dolar civarında yer alan bir önceki destek – direnç bölgesine dönmesi gerekir.

YORUMLAR YAZ