Bitcoin Yeniden Yükselişe Geçti!

Bitcoin Yeniden Yükselişe Geçti!

Kripto paralar dün ve ondan önceki günlerde %10’dan fazla düşüş yaşandı. Hafta sonu 52 bin dolara kadar gerileyen Bitcoin, yeniden eski yerine toparlandı. 57 bin dolarla günü açan Bitcoin bir süre daha düşmeyecek gibi duruyor. Bazı zaman dalgalanmalar yaşayan BTC eski değerine yeniden ulaşacak gibi gözüküyor.

Bitcoin Yeniden Yükselişe Geçti!

Yatırımcılar BTC ağına harcanan tahmini hesaplama gücünü anlatan sert düşüşün asıl nedeninin ABD’nin para aklama suçlamasına yönelik hazırladığı dosyalara dayandırılmaktadır. Hafta sonu geçtikten sonra BTC’deki sert düşüşün sona erdiğini ve 52.000 dolardan 57.000 dolara yükseldiğini görüyoruz. Toplam piyasa hacminin de 2,09 trilyon dolara yükseldiğini görüyoruz.

Analistlere göre BTC’de olan sert düşüsün hash oranında yaşanan çöküş ve ABD’nin adı açıklanmayan bazı finans kuruluşlarını da kripto paralarla ilgili para aklama ve suçlamayla alakalı açıklamalar yapması üzerine olduğu söylentilerden kaynaklandığı belirlendi.

Bitcoin Yeniden Çakılır Mı?

Bir haber sitesinin haberini incelediğimizce BTC çıkaran kişilerin BTC ağına harcadığı tahmini hesaplama gücünü anlatan hash oranı bazı tahmincilere göre çok çok azaldı. Hash oranında yaşanan azalma nedeniyle Çin’in çok sayıda madenciye ev sahipliği yapan Xinjiang bölgesinde yaşanan kesinti sebebiyle BTC düşüş göstermişti. BTC’in bir süre daha düşmesi yatırımcılar tarafından beklenmemektedir. BTC bir süre daha dalgalı gideceği için düşeceğini düşünmüyoruz.

BTC yatırımcısını her daim mutlu etmeye devam ediyor. Hafta sonu düşüş yaşanmasından dolayı yatırımcı mutsuz olsa da ondan vazgeçmeyen yatırımcısı bugün itibariyle yeniden kazanç elde etti. BTC‘in bir süre daha yüksek devam etmesini bekliyoruz. BTC fiyatlarını anlık olarak takip etmek size daha kazandıracaktır. Anlık olarak takip etmediğiniz zaman gelir elde edemeyeceksiniz. Ondan dolayı BTC fiyatlarını anlık takip etmek önemlidir.

YORUMLAR YAZ