• BITCOIN/TL
  290287,587
  % -1,75
 • ETHEREUM/TL
  16387.33
  % -4,12
 • BINANCE COIN/TL
  2549
  % -3,50
 • BITCOIN CASH/TL
  4136.51,403
  % -2,21
 • LITECOIN/TL
  1151.72
  % -0,73
 • COSMOS/TL
  84.95
  % -2,32
 • CARDANO/TL
  11.55
  % -1,28
 • TETHER/TL
  8.74
  % 0,40

“Bitcoin ve ETH Para Birimi Olamaz”

“Bitcoin ve ETH Para Birimi Olamaz”

SteemIt (STEEM), BitShares (BTS) ve Block.one eski CTO’su ünlü geliştirici Daniel Larimer, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) kripto paralarının gelecekteki umutlarına meydan okudu.

Ünlü İsimin Açıklamaları; Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Para Birimi Olarak Kullanılamaz

Daniel Larimer, 2010 BTC tahminini hatırlıyor ve EOS’un neden para birimi olarak kullanılabileceğini ve neden BTC ve Ethereum‘un (ETH) sadece banka rezervleri olduğunu açıklıyor. Daniel Larimer, 2010 yılında BTC ölçeklenebilirliğine ilişkin görüşünü hatırlattı. Larimar 11 yıl önce BTC’in (BTC) mikroişlemciler için uygun olmadığını söylemişti. Larimar, BTC’in gizemli yaratıcısı Satoshi ile bir tartışmayı hatırladı.

Ünlü isim Larimer’e göre BTC artık sadece bankalar arası işlemler için kullanılabiliyor. 500 doların altındaki ücret ödemeleri, kredi kartları gibi geleneksel merkez bankacılığı system işlemlerinden daha pahalı olmaktadır.  Ünlü isim Larimer, ikinci kademe Bitcoin ölçeklenebilirlik çözümü olan Lightning Network ile ilgili bir soruyu yanıtladı ve sorunu çözmediğini vurguladı.

Ünlü isim Larimar’a göre, Lightning Network ödeme kanalları yalnızca bankalar tarafından kullanılabilir ve karşı tarafların tam BTC düğüm işlemlerinden haberdar olması gerekir.

EOS’un Öne Çıkan Özellikleri

Eski bir Block.one CTO’su, Eos halka açık zincirinin ve onun temel varlığı olan EOS’un benzer darboğazlara sahip olmadığını vurguladı. EOS para birimi olarak kullanılabilir ancak BTC ve Ethereum (ETH) kripto paraları yalnızca büyük istihdamda bile değeri korumak için kullanılabilir.

Bununla birlikte, BTC kripto parasının bu kısıtlamaları kaldırması durumuna yardımcı olabilecek iki teknik kavram vardır. İlk olarak, BTC kripto parası daha büyük blokları işlemeli. İkinci olarak, BTC ağının ana ağ üzerindeki baskıyı azaltmak için işlemsel veri zincirini kırması gerekir.