Bitcoin Paypal’dan Destek Buldu, Son Gelişmeler

Bitcoin Paypal’dan Destek Buldu, Son Gelişmeler

Salı günü Microsoft ve Visa şirketlerinden gelen haberlerde 58.000 $ değer miktarını aştıktan sonra Bitcoin 59.000 $’ dan fazla değer gördü. PayPal uygulaması bugün 30 Mart tarihinde bir kripto ticaret sistemi başlatacağını duyurdu.

Bitcoin Paypal’dan Destek Buldu

Visa ve Microsoft şirketlerinden gelen haberlerin ardından PayPal sistemi, 30 Mart tarihinde kullanıcıların Bitcoin ile ödeme yapmasına izin veren bir sistem açacağını duyurdu. Bitcoin 59.000 doların üzerine çıkmaya devam etti.

Paypal uygulaması, 30 Mart tarihinde daha önce duyurduğu kripto para birimi ticaret sistemini Amerika Birleşik Devletleri bölgesindeki kullanıcılara açacağını duyurdu. Bu, kullanıcıların ödeme alırken ortak bir para biriminde kripto varlıkları almalarına olanak tanır.

Microsoft Cumartesi günü tarihinde, merkezi olmayan kimlik platformu ION’un Bitcoin blockchain kripto sistemi üzerinde çalışmaya başladığını duyurdu. Bu nedenle, dağıtılmış ION ID, BTC blok zinciri kullanılarak çevrimiçi ID ile eşleştirilir.

Visa şirketi, sabit kripto para birimi USD Coin (USDC) kullanarak ödeme ağı sistemi hesabını kapatacağını duyurdu. Visa şirketi, Crypto.com sitesi ile ortak bir pilot program başlatacağını duyurdu ve önümüzdeki yıl ortaklarına daha fazla seçenek sunmak istediğini söyledi.

Visa ve Microsoft şirketleri 58.000 dolar miktarından fazla gördükten sonra BTC dün 57.000 dolar miktarına yükseldi. Bugünün Paypal News 59.000 $ limitinin ötesinde, BTC kripto parası 20 Mart tarihinden bu yana en yüksek seviyesinde seyir göstermektedir.

Bloomberg sistemi Galaxy Cryptocurrency Endeksi gün içinde yaklaşık % 2 oranla yükseldi, ancak kripto piyasası genellikle gün içinde yükseldi.

Ethereum altcoini bugün % 1.5 oranından fazla yükseldi ve 1.836 $ civarında işlem görürken, Litecoin % 1’den fazla yükseldi ve 196 $ ‘dan işlem görüyor.

YORUMLAR YAZ