• BITCOIN/TL
  339425,259
  % 3,04
 • ETHEREUM/TL
  21835
  % 3,84
 • BINANCE COIN/TL
  3124.65
  % 1,85
 • BITCOIN CASH/TL
  5371.21,519
  % 3,75
 • LITECOIN/TL
  1507.68
  % 5,05
 • COSMOS/TL
  111.3
  % 5,06
 • CARDANO/TL
  13.21
  % 1,52
 • TETHER/TL
  8.48
  % 0,87

Bitcoin Nedir ? Bitcoin ile Zengin Olunur Mu?

Bitcoin Nedir ? Bitcoin ile Zengin Olunur Mu?

2021 yılının ilk aylarından itibaren çok sık duyduğumuz, özellikle son bir yıldır Televizyon reklamlarında da sık sık karşımıza çıkan ve para kazanmayı vadeden Bitcoin ile ilgili bilgiler sunacağız.

Evet, muhtemelen BTC ‘i artık duymayan kalmamıştır. Dünyanın corona sebebiyle son bir yıldır ekonomik olarak zor bir süreçten geçmesi insanları para kazanmak için farklı arayışlara itti. İşte bu araçlardan bir tanesi de BTC alım satımı yapmak.

Oturduğunuz yerden telefondan veya tabletten veya bilgisayardan online olarak alım satım yapabileceğiniz BTC sayesinde hiç dileğiyle kazançları elde eden insanlar var.

Bitcoin ‘in kısaltması (BTC) şeklinde gösterilir

BTC aslında elektronik bir para birimidir. Bir Merkez Bankası’na, şirkete ya da farklı kuruluşlara bağlı değildir. 3 Ocak 2009’da internete çıkmıştır. Kurucu Satoshi Nakamoto diye bilinen bir isimdir. Ancak bu ismin tek bir kişi mi ya da kişileri mi kapsadı bilinmez. BTC’i yaratma işlemine madencilik denir var olan düzende madenciler belirli miktarlarda BTC’i üretmeye devam etmekte.21 milyon BTC sisteme girdiğinde üretim durdurulacaktır.

BTC dünyada oldukça popüler duruma geldi. Bazı ülkelerde gerçek para ile satın alabileceğiniz her şeyi alabiliyorsunuz veya yatırım olarak da kullanabiliyorsunuz. İşte insanların ilgisini çeken kısımda burasıdır. Çünkü BTC dalgalanan fiyatları ile yatırım yapmak isteyen yatırımcılar cezbetmektedir.

Bitcoin Alarak Nasıl Zengin Oluruz?

BTC yukarı yönlü çıkması esasen taleple alakalıdır. Talep artınca BTC fiyatı yükselmekte talep düşünce de fiyatı azalmaktadır. Tabii ki bunu yapabilmeniz için öncelikle bir borsaya üye olmanız gerekmektedir. Güvenilir bir borsaya herhangi bir ücret ödemeden üye olduktan sonra hesabınıza herhangi bir bankadan veya paparadan yükleme yapabiliyorsunuz. Her borsanın kota limiti genellikle farklı oluyor.

Evet buraya kadar geldikten sonra süre BTC almaya geldim kayıtlı olduğunuz borsanın panellerinden kolayca tl karşılığında BTC işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak zengin olmak veya para kazanmak istiyorsanız öncelikle iyice bir analiz etmeniz gerekiyor, sabırla beklemeli ve doğru zamanda BTC almalısınız. Yatırdığınız para miktarı da önemli bir faktör kar elde etmeniz açısından. Çünkü ne kadar yüksek meblağ para yatırırsanız kâr marjınızda o kadar yüksek olacaktır. Aynı şekilde ne kadar az miktarda para yatırırsanız onunda kârı mantık olarak daha az bırakacaktır.

Örneğin ayın en düşük seviyesini bekleyip en düşük seviyeden BTC almalısınız. İyi bir yükseliş yakalarsanız zaten kazanmamanız olası değil.

Ama hiçbir zaman para kazanmak kolay değildir. Yukarıda anlattığım aşamaları yapıp hemen paranızı ikiye katlamanız ya da belli bir ker yapmanız için doğru zamanda doğru adımları atmalısınız. Aceleci davranırsanız paranızın çoğuyla zarar etme riskinizin de olduğunu asla unutmayın. Yani BTC para kazandırabileceği gibi size para kaybettirebilir. Kapsamlı analizler yapıp konuyla ilgili uzmanlaştıktan sonra yatırım yapmanızı öneriyorum. Bol kazançlar diliyorum.