• BITCOIN/TL
  287456,298
  % -2,49
 • ETHEREUM/TL
  16187.11
  % -5,38
 • BINANCE COIN/TL
  2516.39
  % -4,91
 • BITCOIN CASH/TL
  4088.27,338
  % -3,94
 • LITECOIN/TL
  1127.97
  % -3,05
 • COSMOS/TL
  82.81
  % -5,40
 • CARDANO/TL
  11.29
  % -3,92
 • TETHER/TL
  8.68
  % -0,29

“Bitcoin Merkez Bankaları İçin İyi Bir Seçenek”

“Bitcoin Merkez Bankaları İçin İyi Bir Seçenek”

Bitcoin para biriminin merkez bankaları için iyi bir tercih olacağını söyleyen Ekonomist Jeffrey Tucker, merkez bankalarının böyle bir hamle yapması durumunda BTC fiyatı yükselebileceğini de ekledi.

RT Boom Bust programına katılan Amerikalı ekonomist ve yazar Jeffrey Tucker, BTC fiyatının son altı aydır etkili bir şekilde yükselmekte olduğunu dile getirirken, BTC boğa rallilerinden de bahsetti. Söylediklerine göre, 2017’deki ralliden daha farklı olan rallinin yolu çok daha uzun gibi görülüyor.

Merkez Bankalarının Kullanımı ile Bitcoin Yükselebilir

Tucker’ın söylediklerine göre, merkez bankaları hemen hemen her şeyi bir varlık olarak bünyesine alabilir. Ayrıca değindiği bazı olumsuzluklarla, artık merkez bankalarının başka çaresi kalmadığını ima eden Tucker, Fed için de benzer yorumlarda bulundu ve eski para politikalarının artık değerini yitirdiğine ve itibarsızlaştığına vurgu yaparken sözlerine şunları da ekliyor: “BTC bu nedenle merkez bankaları için güzel bir tercih olacaktır.”

Bitcoin Değerini Koruyacak!

Bitcoin’in sınırlı arzını vurgularken artık yeni BTC basılmayacağına dikkat çeken ekonomist Tucker, BTC’nin merkez bankalarının kullanması için etkili bir araç olduğuna dikkat çekti.

Bitcoin ve Enflasyon

Yaşanan ekonomik olumsuzlukların gündeme gelmesi nedeniyle ekonomiye duyulan güven de sarsılırken enflasyon tartışmaları da yeniden alevlendi. Yükselen enflasyon beklentileri ile ilgili görüşlerini Ekonomist Tucker şu şekilde ifade etti: “Eğer elimizdeki analizler doğru sonuçlanırsa insanlar da enflasyona karşı bazı tedbirler almak isteyeceklerdir. Bu sağlayabilmek için en uygun araç ise Bitcoin para birimi olacak çünkü dolar sınırsız basılırken BTC öyle değildir.”

Ayrıca, Ekonomist Tucker yakın zamanda duyduğu bir söylentiye göre yeni ekonomik teşvik paketi sayesinde insanların çok daha BTC alabileceklerine de değindi.