Bitcoin Düşüşünün 5 Önemli Sebebi

Bitcoin Düşüşünün 5 Önemli Sebebi

Bitcoin Düşüşü ve Yaşanan 5 Önemli Şey

Bitcoin ve diğer kripto paralar yeni yıl düşüşüne devam ediyor.

Pazartesi sabahı, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan bitcoin fiyatı, Coin Metrics’e göre Eylül ayından bu yana ilk kez 40.000 doların altına düşerek 39.771 dolara düştü. Şu anda 41.530 dolardan işlem görüyor.

İkinci en büyük düşük Ether de yaşandı ve 3.000 doların altına inerek 2.979 dolara düştü . Şu anda 3.137$ civarında işlem görüyor.

Geçen hafta kripto paralarda yaşanan 5 önemli olay

1. Mozilla Vakfı, kripto para bağışlarını kabul edeceğini söyledikten sonra eleştirildi

Perşembe günü, Firefox tarayıcısının arkasındaki kar amacı gütmeyen Mozilla Vakfı, kripto para biriminde bağış kabul etme konusundaki önceki kararını “duraklatma” kararını açıkladı .Duyuru , Mozilla’nın kurucu ortağı Jamie Zawinski ve diğer çevrimiçi ortamda kripto para biriminin potansiyel çevresel etkisi hakkında tepki aldıktan sonra geldi .Mozilla yalnız değil. Kickstarter, Discord ve Ubisoft gibi diğer şirketler de müşteri geri bildirimleri nedeniyle kripto para birimi ve dijital varlıkları tanıtma planlarını durdurdu.

2. Chainalysis, dolandırıcıların 2021′de kripto para biriminde 14 milyar dolar çaldığını söylüyor

Blockchain analitik firması Chainalysis , “2022 Kripto Suç Raporu” nda, dolandırıcıların 2021′de kripto para biriminde 14 milyar dolar aldığını bildirdi .Dan büyük bir etkisi olan, dolandırıcılık ve hırsızlık artışa Driven by merkezi olmayan finans, ya Defi, kayıplar bir önceki yıla% 79 atladı belirtiliyor .

3. GameStop, bir NFT pazaryeri başlatmak için kolları sıvadı

Wall Street Journal Perşembe günü bildirdiğine göre GameStop, avatar aksesuarları ve silahlar gibi video oyunlarından ilham alan NFT’ler için bir pazar geliştirmek üzere 20′den fazla kişiyi işe aldı .Bir kaynak CNBC’ye verdiği demeçte , perakendeci ayrıca “piyasa için oyunlar ve ürünler yaratmak” için kripto para birimi ortaklıkları kurmak istiyor .Haberin ardından GameStop hissesi Cuma günü yükseldi .

gamestop

4. PayPal Kendi Stablecoin’ini Çıkarabilir

Cuma günü PayPal, Bloomberg’e , potansiyel olarak PayPal Coin olarak adlandırılan kendi stablecoin’inin yaratılmasını araştırdığını doğruladı .Stabil paralar, altın veya ABD doları gibi bir rezerv varlığa sabitlenmesi amaçlanan kripto para birimleridir. Buna karşılık, diğer kripto para birimlerinden daha az volatil olmaları gerekiyor.

“Bir stabilcoin keşfediyoruz. PayPal’da kripto ve dijital para birimlerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Jose Fernandez da Ponte Bloomberg’e verdiği demeçte, ilerlemeye çalışırsak ve ne zaman istersek, elbette ilgili düzenleyicilerle yakın bir şekilde çalışacağız.

5. Signal CEO’su Web3 hakkında yazıyor

Şifreli mesajlaşma uygulaması Signal’in CEO’su Matthew Rosenfeld, Cuma günkü bir blog yazısında Web3′ü eleştirdi ve ardından hafta sonu dikkat çekti. Web3 , blok zinciri teknolojisine dayanan internetin merkezi olmayan bir yinelemesidir.

Gönderide, genellikle Moxie Marlinspike takma adıyla tanınan Rosenfeld, Web3′ün durumunu değerlendirdi. Bir noktada, NFT’lerin OpenSea gibi pazarlara bağımlılığını eleştirdi ve bu da Twitter’da önemli miktarda tartışmaya yol açtı.

Rosenfeld, “NFT’niz OpenSea’den kaldırılırsa, cüzdanınızdan da kaybolur” diye yazdı. Cüzdan NFT’leri görüntülemek için OpenSea kullandığından, “NFT’min bir yerde blok zincirinde kalıcı olarak bulunmasının işlevsel olarak bir önemi yok”.

Web3′ün açık sözlü bir eleştirmeni olan Twitter kurucu ortağı Jack Dorsey gibi pek çok kişi, gönderiyi çevrimiçi olarak da paylaştı.

YORUMLAR YAZ